בלי שיטת הרמזור ופחות תלמידים בזום: מתווה החינוך החדש ייכנס היום (ראשון) לתוקף ושיטת הרמזור במערכת החינוך תבוטל. על פי המתווה, תלמידי בתי הספר והגנים ימשיכו ללמוד באופן פיזי במוסדות, ויבוטלו הגבלת ה-70% מחוסנים בכיתה והוראת צמצום המגעים. במקרה של חשיפה לחולה מאומת, יתנהלו מוסדות החינוך בהתאם למתווה הבדיקות והבידודים.

סיקור נרחב של מגפת הקורונה ב-N12:

במקרה שיתגלה מאומת בכיתת לימוד (מורה או תלמיד) - הכיתה תפעל באופן הבא: מחוסנים/מחלימים - יבצעו בדיקת אנטיגן ביתית או בדיקת אנטיגן מפוקחת. אם הבדיקה תימצא חיובית (במקרה שתוצאה חיובית התקבלה מבדיקת אנטיגן ביתית, תבוצע בדיקת אנטיגן מפוקחת) - תחול חובת בידוד למשך 10 ימים עם שחרור רק באישור רופא.

לא מחוסנים ולא מחלימים שייחשפו למאומת בכיתה יידרשו לבצע בדיקת אנטיגן מפוקחת. אם הבדיקה תימצא שלילית - הם יצטרכו לשהות בבידוד במשך שבעה ימים. השחרור יהיה כפוף לתוצאה שלילית בבדיקת אנטיגן מפוקחת שבוצעה ביום האחרון לבידוד.

אם הבדיקה של הלא מחוסנים והלא מחלימים תימצא חיובית - הם יצטרכו לשהות בבידוד במשך 10 ימים. השחרור מהבידוד יהיה רק באישור רופא. מי שחוסן בחיסון אחד בלבד נחשב כלא מחוסן ולא מחלים במקרה של חשיפה למאומת - ולכן אינו פטור מבידוד.

על פי המתווה, עובדי מערכת החינוך ומבקרים במוסד חינוכי יידרשו בהצגת תו ירוק. חובת עטיית המסכות בבתי ספר תימשך ומוסדות החינוך ימשיכו לפעול בהתאם להגבלת ההתקהלות הכלליות במשק. רופא מחוזי במשרד הבריאות יהיה מוסמך להורות על סגירת מוסד חינוכי בהתייעצות עם מנהל המחוז הרלוונטי במשרד החינוך.

מוסדות להשכלה גבוהה ימשיכו לפעול תחת הנחיות התו הירוק (למעט ההרחבה הקיימת כיום לעניין הכשרה מעשית), וסטודנטים לא מחוסנים יורשו לבצע בדיקת אנטיגן אחת ל-84 שעות. תלמידי בתי הספר בחברה הערבית יחויבו לבצע בדיקת אנטיגן בחזרה מחופשת החורף, כפי שהיה בסיום חופשת חנוכה במגזר היהודי.

תורים עמוסים לבדיקות קורונה (צילום: Avshalom Sassoni/Flash90)
עומס בתורים לבדיקות קורונה, ארכיון | צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

נאמני הקורונה בבתי הספר היסודיים יבצעו בדיקות אנטיגן לתלמידים ולצוותי הוראה שייחשפו למאומת, אך המועד לכניסת ההחלטה לתוקף יימסר רק בתחילת השבוע. לא יונהג מתווה מיוחד לפעילויות חינוך בלתי פורמלי וחוגים, ולא יונהג מתווה מיוחד לטיולים עם לינה. כמו כן, המתווה המיוחד לפנימיות יבוטל.

המתווה החדש חל על כל מוסדות החינוך: כל גני הילדים לרבות הפעוטונים, בתי הספר יסודיים, חטיבות הביניים, התיכונים, המוסדות להשכלה גבוהה, מוסדות ההכשרה המקצועית, מוסדות החינוך הבלתי פורמלי והפנימיות.