פרסום ראשון: המתווה לסיום הבידודים ביישובים הירוקים יוצא לדרך ביום ראשון הקרוב, כך הודיעו הלילה (בין חמישי לשישי) ראש הממשלה נפתלי בנט ושר הבריאות ניצן הורוביץ. על פי ההחלטה, תלמידים ביישובים ירוקים לא ייכנסו לבידוד בעקבות חולה מאומת בכיתה - אלא יעברו בדיקות יומיות.

סיקור הקורונה ב-N12:

• כמה נדבקו בקורונה אחרי החיסון השלישי?

• תופעות הלוואי של החיסון השלישי

בדיון שערכו בנט והורוביץ עם בכירי משרד הבריאות הוחלט כי בכיתה בה מתגלה חולה מאומת תלמידי הכיתה יבדקו בבדיקת PCR שתבוצע בעמדות פיקוד העורף או בקופות החולים. התלמידים יישארו בבידוד עד לקבלת תשובה שלילית, ולאחריה ישובו לשגרת הלימודים בכיתה, תוך חובה לבצע בדיקות מהירות באמצעות ערכות אנטיגן למשך 7 ימים.

ביום השביעי תבוצע בדיקת PCR נוספת. לאחר קבלת תשובה שלילית, תחזור כל הכיתה לשגרה. על פי ההודעה, המתווה יוחל באופן הדרגתי ביישובים הירוקים. בדיון השתתפו שר הבריאות, מנכ"ל משרד הבריאות, מנכ"ל משרד החינוך, ממונה הקורונה, ראש שירותי בריאות הציבור, מפקד פיקוד העורף, עוזר שר הביטחון להתגוננות וגורמי מקצוע נוספים.

פתיחת שנת הלימודים בצל הקורונה (צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש/90 )
פתיחת שנת הלימודים בצל הקורונה | צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש/90

ההחלטה של רה"מ בנט להפסקת הבידודים בערים הירוקות - היא בשורה להורים ולילדים שחוו בשנה האחרונה שנת לימודים דרך הזום, בהייה מול מסכי המחשב וימי בידודים רבים. לאור ההחלטה של רה"מ, התלמידים בבתי הספר בערים הירוקות יוכלו לקיים שגרת לימודים בעזרת בדיקות יומיות וניטור תחלואה וכך יהיה ניתן לדעת אם המתווה הצליח לשמור על שיעור נמוך של נדבקים או גרם לעליה במספר המאומתים.

לימודים בזמן קורונה (צילום: גרשון אלינסון, פלאש/90 )
לימודים בזמן קורונה | צילום: גרשון אלינסון, פלאש/90

בתוך כך, בכירים במשרד הבריאות הבהירו ביום רביעי האחרון כי אין הצדקה רפואית למהלך כזה. "כדי שתהיה הצדקה רפואית לשנות את מדיניות הבידודים צריך להמתין לתוצאות הפיילוט במערכת החינוך", הבהירו בכירים במשרד. הבכירים הוסיפו כי רק לאחר שיסתיים הפיילוט, יוכלו ללמוד "האם אפשר לוותר על הבידוד בבתי הספר, ומה יהיו ההשלכות לכך".

זו רשימת הירוקות

עין נקובא
קיסריה
אחוזת ברק
בית אריה
סביון
ברקת
עין קנייא
להבים
שתולים
צור משה
מתן
כוכב יאיר
אבן יהודה
רמת השרון
לפיד
קדימה-צורן
ניצן
הוד השרון
אליכין
מיתר
בית יצחק-שער חפר
רמת גן
זכרון יעקב
יהוד
שמשית
צור הדסה
מרכז שפירא
גבעתיים
כפר כמא
סלמה
כפר סבא
מודיעין-מכבים-רעות
נס ציונה
קדומים
צור יצחק
יקנעם עילית
בת חפר
כפר תבור
אלקנה
גבעת שמואל
שוהם
פסוטה
תפרח
פרדסיה
ע'ג'ר
עתלית
מעגן מיכאל
חספין
מבשרת ציון
קרית אונו
קרני שומרון
אריאל
תל מונד
הושעיה
גבעת אבני
הר אדר