לקראת פתרון למכת הבידודים במערכת החינוך? ראש הממשלה בנט הורה הבוקר (רביעי) למצוא פתרון להקדמת הפטור מבידודים לתלמידי בערים ירוקות. בהערכת המצב היומית עם צוות הפעולה הלאומי להתמודדות עם נגיף הקורונה, הסביר בנט כי "העקרון הוא: בדיקות במקום בידודים". לבדיקת הצבע ביישוב שלכם - לחצו כאן.

מכת הבידודים במערכת החינוך - סיקור שוטף ב-N12

הפיילוט שיפטור את התלמידים מבידודים אחרי החגים
פרסום ראשון: תוצאות ראשונות מעודדות בפיילוט שפוטר תלמידים מבידודים

את העיקרון הסביר בנט בכך שצוותים של מגן חינוך יבצעו בדיקה פיזית לתלמידים בכיתות. "במסגרת החשיבה המחודשת ועל רקע צליחת הגל הרביעי - המספרים צונחים כל יום - אני מבקש למצוא פתרון להקדמת הפטור מבידודים לתלמידים בערים ירוקות כבר לשבוע הבא", אמר, "לא לחכות עד ה-15 באוקטובר אלא להציג משהו חכם ויעיל עוד לפני".

נפתלי בנט בפתיחת שנת הלימודים (צילום: N12)
רה"מ בנט ושרת החינוך שאשא-ביטון בפתיחת שנת הלימודים | צילום: N12

בנט הוסיף: "לדוגמה, אבקש למצוא פתרון להקדמת הפטור מבידודים לתלמידי בתי ספר בערים ירוקות על-ידי צוותים של מגן חינוך שיבצעו בדיקה פיזית בכיתות. אני מבקש מכם לבוא עם פתרונות".

שאשא ביטון: להחיל את המודל באופן מיידי

"אני רוצה לתת שקט נפשי להורים שיוכלו לצאת לעבודה ולשלוח את הילדים לבתי הספר, ולסיים את תקופת חוסר הוודאות", סיכם בנט, "אנחנו צריכים להתאים את עצמנו למגמת תחלואה יורדת, ומצד שני לא לאפשר הדבקות המוניות. יש כאן איזון עדין".

שרת החינוך פרסמה הודעה שבה גיבתה את בנט: "אני שמחה על החלטת ראש הממשלה להנחות את משרד הבריאות להתקדם להפסקת בידודי התלמידים. כפי שדרשתי לכל אורך הדרך - יש להחיל את מודל הכיתה הירוקה לצמצום בידודי התלמידים באופן מיידי כדי להקל על ההורים והתלמידים".

את ההחלטה קיבל ראש הממשלה עוד לפני פרסום התוצאות של פיילוט תוכנית "הכיתה הירוקה", שפרטיו המלאים פורסמו לראשונה ב-N12. לפי התוכנית, אם תלמיד יימצא חיובי לקורונה הוא ייכנס לבידוד - אך יתר חבריו לכיתה והצוות החינוכי יוכלו להמשיך בשגרת הלימודים הרגילה. במקום בידוד המוני, יבוצעו מדי יום בדיקות קורונה מהירות לתלמידי הכיתה במשך שבוע.

כבר עם תחילת הפיילוט הבהיר ראש הממשלה בנט כי "הפיילוט הוא אימפקט, אבל ההחלטה בסוף היא החלטת מדיניות שתהיה בממשלה ואצלי. זה לא נושא שהוא רק רפואי - אלא גם חינוכי רפואי ולוגיסטי".