עו"ד יעקב וואלאך סנגורה של הצעירה בת ה-32 מיישוב ביהודה ושומרון שחשודה בהרעבת בתה בת השנתיים אומר שהיא "אם מסורה ונורמטיבית וכי היא מכחישה את המיוחס לה", כך נודע היום (שישי) ל-N12. וואלאך הדגיש שהאם שוחררה למעצר בית בתנאים מגבילים, וטען שמלכתחילה לא היה טעם לעצור אותה.

"מספר שעות בלבד לאחר שנעצרה, הורה בית המשפט המחוזי על שחרורה של מרשתי", אמר וואלאך. "זאת במסגרת החלטה מפורטת המדברת בעד עצמה. מרשתי הינה אם מסורה ונורמטיבית המכחישה את המיוחס לה, מסרה את גרסתה ומשתפת פעולה עם גורמי החקירה. אנו מברכים על החלטת בית המשפט המחוזי לשחרר אותה בתנאים שכן מלכתחילה לא היה בסיס להורות על מעצרה של מרשתי".

בית החולים איכילוב (צילום: עודד קרני)
בית החולים איכילוב | צילום: עודד קרני

אתמול דווח כי בת ה-32 נעצרה בחשד להתעללות בבתה בת השנתיים, שאושפזה בבית חולים איכילוב שבתל אביב בעקבות פרכוסים. המשטרה פתחה בחקירה בחשד להתעללות בחסר ישע והזנחה, לאחר שהתקבל דיווח מבית החולים אודות הפעוטה שאושפזה. בעלה של הצעירה שנעצרה מסר עדות במשטרה, ולא עולה כרגע חשד שהוא מעורב. לשניים יש ילדה נוספת בת 4 שנמצאת אצלו.

 צוות בית החולים הבחין בהתנהגות חריגה של האם והיא נצפתה במצלמות האבטחה של בית החולים. מבית החולים נמסר כי הפעוטה מאושפזת מזה כחודש לברור נוירולוגי עקב פרכוסים. היא אושפזה במחלקת ילדים, ולמרות שכבר הגיעה כשהיא מוזנת בזונדה היא לא עלתה במשקל, המשיכה להקיא וסבלה מפרכוסים. בדיקות שבוצעו באשפוז לא הסבירו את מצב הפעוטה, ולכן המקרה עורר את חשד הצוות הרפואי.

ד"ר אילת רימון, מנהלת מלר"ד ילדים שמשמשת גם כיו"ר הוועדה המוסדית למניעת התעללות בילדים, קבעה שמדובר בחשד למקרה חמור מאוד של "תסמונת מינכהאוזן באמצעות שליח", תסמונת נפשית מוכרת שמתאפיינת באנשים שמזייפים מחלה של אדם אחר או פוגעים בו פיזית כדי למשוך תשומת לב או אהדה. לדברי ד"ר רימון, בעזרת השירות הסוציאלי והמחלקה המשפטית הוכנסו לתמונה מחלקת הרווחה והמשטרה.