ימי הבידוד יקוצרו בקרוב? ברקע השיא שנרשם היום במספר המאומתים היומי לקורונה, הערב (שלישי) יתכנס קבינט הקורונה, כדי לדון במצב התחלואה - ובמסגרתו ימליץ משרד הבריאות לקצר את ימי הבידוד לשבעה ימים, כפי שפרסמנו בחדשות 12.

ההמלצה של משרד הבריאות מגיעה, לאחר שראש הממשלה נפתלי בנט נועד עם שר הבריאות ניצן הורביץ ועם בכירי משרדו. אם קבינט הקורונה יחליט "לאמץ" את ההמלצה, היא צפויה להיכנס לתוקף - בכפוף להצגת תוצאה שלילית לבדיקת קורונה.

הקורונה בישראל (צילום: מירים אליסטר, פלאש/90 )
ייתכן שימי הבידוד יקוצרו. תמונת ארכיון | צילום: מירים אליסטר, פלאש/90

נושא מרכזי שמעסיק הן את השרים והן את מערכת הבריאות הוא החזרת התו הירוק. במערכת הבריאות עשויים להמליץ על תו ירוק "מרוכך", שבמסגרתו יבוצעו בדיקות קורונה ללא מחוסנים באירועים גדולים כגון מופעי תרבות, חתונות גדולות, אירועי ספורט ובכל המקומות שהצריכו בעבר תו ירוק וכללו מספר רב של משתתפים.

משרד הבריאות עדכן הבוקר כי ביממה האחרונה אובחנו 730 חולי קורונה. עם זאת, במספר החולים שמצבם מוגדר קשה אין שינוי משמעותי והוא עומד על 45. בבתי החולים מאושפזים 81 חולי קורונה, מהם 10 חולים שנזקקים להנשמה. מספר המתים הוא 6,439. ביממה האחרונה בוצעו יותר מ-55 אלף בדיקות ואחוז החיוביים בהם הוא 1.33. מקדם ההדבקה (R) עומד על 1.29.

נתוני התחלואה מגיעים במקביל למתן חיסונים נגד הנגיף לבני הנוער ומתן מנה שלישית של החיסון לאנשים מקבוצות סיכון, כמו מדוכאי חיסון או מושתלי איברים.

פרויקטור הקורונה ומנכ"ל משרד הבריאות הנכנס, פרופ' נחמן אש, אמר אמש כי הם לא צפויים להציע הגבלות נוספות בשלב הזה. "ממשיכים בבלימה הרכה", אמר והוסיף: "אנחנו בוחנים תו ירוק לאירועים". הפרויקטור הודה גם בתקלה שגרמה לעיוות בנתונים: בדיקות שליליות מנתב"ג נספרו פעמיים.