בדרך להקלות נוספות: אחרי ויכוח וזעם ציבורי על הדרישה לתו ירוק במקומות פתוחים, במשרד הבריאות משנים כיוון ובקרוב צפויות להתפרסם הקלות לילדים עד גיל 12 בכניסה לחלק ממקומות הבילוי – כך פרסמנו הערב (שני) במהדורה המרכזית.

לאחר שקיימו שיח עם ועדת החוקה, במשרד הבריאות מוכנים לפתוח לילדים את בריכות השחייה שאינן מקורות ללא צורך בבדיקות קורונה. ייתכן שההחלטה הזו תתקבל כבר מחר – היא עדיין צריכה לעבור אישור של השרים אך הם לא צפויים להתנגד לכך.

בשבוע הבא, אם נמשיך לראות את סימני הבלימה בתחלואה, ובמשרד הבריאות מאמינים שכך יקרה, אז יבוטל התו הירוק לילדים גם במסעדות ואטרקציות שנמצאות באוויר בפתוח.

מדובר בהקלות שמשרד הבריאות מנסה להעניק לציבור בעקבות הביקורת הציבורית, וגם בעקבות הקלטת השיחה בין שר הבריאות הורוביץ לשרת הפנים שקד ששידרנו אמש במהדורה המרכזית - שממנה היה ברור שמטרתן של חלק מהגבלות התו הירוק הן לחנך את הציבור ואין להן באמת הצדקה אפידמיולוגית.

התורים בלונה פארק בשבוע האחרון של אוגוסט
התורים בלונה פארק בשבוע האחרון של אוגוסט

בתוך כך, בעקבות מספר הבידודים הרב במערכת החינוך, בכירי משרד הבריאות צפויים להציג הערב לרה"מ נפתלי בנט הצעת פיילוט חדשה לבדיקות מהירות במטרה למנוע בידודים. לפי ההצעה, נאמני קורונה או ההורים יעשו מדי יום את בדיקות לילדים כשמתגלה מקרה מאומת בכיתה.

החשש הוא שגם אם ההצעה תצליח בפיילוט, מבחינה לוגיסטית ותקציבית התוכנית תהפוך למורכבת מאוד כשהיא תורחב לכל הארץ. כמו כן, תעלה השאלה מי יישא במימון של כל הבדיקות הללו – התלמידים או המדינה.