לאחר הפרסום אמש אודות ההיערכות לחיסון של כלל האוכלוסייה בשל ירידה משמעותית בכמות המתחסנים, מנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור חזי לוי, הנחה לאפשר את פתיחת החיסונים לישראלים מגיל 16 - החל ממחר בבוקר. על פי ההודעה שנשלחה לציבור, את התורים למתן החיסונים יש לקבוע מול קופות החולים. במקביל, הורה המנכ"ל להגביר את המאמצים לחיסון בני 50 ומעלה ומרותקי בית. יותר משליש מהאוכלוסייה בישראל קיבלה את מנת החיסון הראשונה, וקרוב ל-2 מיליון קיבלו את המנה השנייה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מבצע החיסונים מתרחב: 

שלשום שר הבריאות יולי אדלשטיין ומנכ"ל המשרד פרופ' חזי לוי קיימו פגישה עם בכירי קופות החולים על אודות פתיחת האפשרות להתחסן עבור גילים נוספים. בתום הדיון נמסר לקופות שתתקבל החלטה סופית, וכעת נודע באופן רשמי שמבצע החיסונים מתרחב גם לקבוצת הגילאים 35-16 ובכך כלל הישראלים מעל גיל 16 יורשו להתחסן. 

כחודש וחצי אחרי שהחל, מבצע החיסונים בישראל נתקל בקשיים מאחר ומספר המתחסנים צנח באופן דרמטי. אתמול למשל התחסנו בישראל 100 אלף איש בלבד, לעומת היעד שהציב שר הבריאות לחיסון 250 אלף איש מדי יום. כתוצאה מהירידה, ביקשו קופות החולים מהמשרד לאפשר לכלל האוכלוסייה להתחסן, ובתום הערכת המצב הורה המשרד על ההיערכות המדוברת. 

בסך הכול מאז תחילת מבצע החיסונים בישראל, 3,237,163 קיבלו את המנה הראשונה של החיסון, ו-1,855,785 קיבלו את המנה השנייה. המשמעות היא ש-35% מכלל האוכלוסייה בישראל כבר קיבלה את המנה הראשונה ולכן ישראל עדיין עומדת בראש טבלת המחוסנים לנפש בעולם. מיד אחריה נמצאת בחריין, שם קיבלו 32% מהאוכלוסייה את המנה הראשונה.