משרד הבריאות הודיע כי החל ממחר (רביעי) מבוטחי קופות החולים מגיל 50 ומעלה יוכלו להתחסן לקורונה. כדי לעשות זאת, יש לתאם תור דרך קופות החולים. 1,827,368 בני אדם התחסנו עד כה נגד קורונה - 20% מכלל האוכלוסייה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הודעת משרד הבריאות הגיעה על רקע ההסכם שנחתם בין ישראל לפייזר, כפי שנחשף במהדורה המרכזית, שכולל אספקה שוטפת של מאות אלפי חיסונים בכל שבוע עד חודש מרץ הקרוב. על פי הערכות, יגיעו לארץ בין 400 ל-700 אלף חיסונים מדי שבוע במטוסים.

צה"ל יקבל בשבוע הבא 100 אלף מנות חיסון של מודרנה, ויפתח במבצע חיסון של 50 אלף חיילי חטיבות החי"ר והשריון. במקביל, יתחילו במבצע חיסון של כ-25 אלף חיילים שכבר קיבלו את מנת החיסון הראשונה. בכך, צה"ל למעשה מחסן את כל יחידות השדה והכוח המרכזי שלו.

על פי נתוני משרד הבריאות עולה כי עד כה 1,827,368 ישראלים התחסנו נגד קורונה, שהם 20% מכלל האוכלוסייה. שיעור המתחסנים בגילי 60 ומעלה עומד על 73%. בהשוואה בין הקבוצות השונות באוכלוסייה, המגזר הכללי הוא המוביל בשיעורי ההתחסנות, ואילו המגזר הערבי הוא בעל השיעור הנמוך ביותר.

5 ימים עברו מאז שהסגר ההדוק נכנס לתוקפו, ונתוני התחלואה ממשיכים להיות גבוהים ולשבור שיאים - עם 9,589 נדבקים חדשים בקורונה שאובחנו אתמול. זהו מספר הנדבקים היומי הגבוה ביותר מאז שפרצה המגפה בישראל לפני כמעט שנה. על פי דוח תמונת המצב של משרד הבריאות, יש מגמת ירידה במקדם ההדבקה בקרב המגזר הכללי והערבי - לעומת עלייה המגזר החרדי.