אחרי ההסכם עם פייזר, שיאפשר חיסון למרבית האוכלוסייה בישראל בחודשים הקרובים, גם מודרנה תרחיב בקרוב את משלוח החיסונים שלה לישראל. חברת התרופות יצרה קשר עם חברת שילוח בישראל ועדכנה אותה שעליה להיערך למשלוח של עד 480 אלף מנות חיסון ברביעי או בחמישי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשבוע שעבר הגיע משלוח של מעט יותר מ-100 אלף מנות חיסון, וכבר אז הודיעה מודרנה כי תהיה אספקה שבועית ורציפה של מאות אלפי מנות חיסון עד סוף ינואר. החיסונים של החברה שהגיעו בסוף השבוע שעבר, היו מיועדים לאוכלוסייה מבוגרת המקורקעת לבית ושלא יכולה לצאת למתחמי החיסונים. 

מוקדם יותר עדכנו כי קופות החולים יחלו ממחר לחסן גם את בני ה-55 ומעלה. הרחבת מעגל המתחסנים התאפשר בעקבות משלוח החיסונים של חברת פייזר שנחת אתמול בישראל. משרד הבריאות מסר כי "יש לפנות לקופות החולים לתיאום תור". במקביל, 6,706 נדבקים חדשים אובחנו אתמול ושיעור הבדיקות החיוביות עמד על 7.4%.

מספר החולים המאושפזים במצב קשה הגיע היום ל-1,044, ירידה של 34 מאז חצות. 251 חולים מחוברים למכונות הנשמה ו-293 בני אדם מאושפזים במצב קריטי. אתמול הגיעו 49,879 בני אדם להתחסן ובוצעו כמעט 93 אלף בדיקות. סך כל המתחסנים נכון להבוקר הוא כמעט 1.9 מיליון.

בעוד הנתונים עוד לא ממש מעודדים - בעולם כולו מוסיפים לשבח את ישראל על קצב החיסונים המרשים. אחד ממובילי המבצע הוא כמובן שר הבריאות יולי אדלשטיין, שהתראיין לרשת הבריטית "Sky News" ושיתף על המהלכים שנוקטת ישראל כדי לחסן את כלל האוכלוסייה עד סוף מרץ.