חרף אזהרות גורמי הרפואה על עלייה בתחלואה בשל ההפרות הנרחבות בחג פורים, הממשלה אישרה אמש (שני) כי הפעימה השלישית תצא לדרך ביום ראשון הקרוב. הפעימה תכלול את החזרת כיתות ז'-י' ללימודים ופתיחת מסעדות וגני אירועים על פי כללי התו הסגול והירוק. פרויקטור הקורונה פרופסור אש ביקש מהשרים להמתין עם ההחלטה, אך הממשלה החליטה אחרת. הבוקר מנכ"ל משרד הבריאות אמר בריאיון כי סגר רביעי הוא עדיין אפשרות של ממש.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ממשרד הבריאות נמסר: "אנו מוחים על האופן שבו עוותו והוצאו מהקשרם דברי מנכ"ל משרד הבריאות. המנכ"ל אמר כי יש המייחסים לדיוני הממשלה והדרג המקצועי הטייה נוכח הבחירות הקרבות - אך לא כך היא. ההחלטות מתקבלות באופן מקצועי והדבר היחיד שמושפע כעת מן הבחירות הוא הדיונים הקדחתניים כיצד לאפשר לישראלים מחו"ל לחזור ארצה על מנת להשתתף בבחירות".

"שר הבריאות בישיבה אתמול הביא את הפעימה השלישית כלשונה, והפעימה הזו התקבלה", אמר פרופ' חזי לוי בריאיון ל-103FM, שבו גם הגיב לדחיית פתיחת הלימודים בכיתות ז'-י'. "לא הקדמנו את פתיחת בתי הספר משום שחשבנו שזה לא נכון. הייתה הצעה או דיבור על כך שבתי הספר או חטיבות הביניים ייפתחו כבר במהלך השבוע, מחר. לדבר הזה מאוד התנגדנו. חשבנו שהדבר לא נכון, לא נכון לפתוח את בתי הספר כבר ביום רביעי, חשבנו שיהיה נכון לראות מה קורה לתחלואה".

"בסך הכול הירידה כפי שנראתה נבלמה, אבל מקדם ההדבקה נמצא על 1 ולכן צריך לנקוט במשנה זהירות", הוסיף מנכ"ל משרד הבריאות. הוא הדגיש כי "בהחלט יש חשש ואנחנו צריכים לראות כיצד יתפתחו הדברים. אנחנו מקווים שלא נצטרך ברבות הימים ללכת אחורה משום שאנחנו רואים מה קרה בחג הפורים, את התוצאות של זה אנחנו נראה בעוד 10 ימים-שבועיים. אני מקווה שהמציאות לא תטפח על פנינו ונצטרך לסגת אחורה לקראת פסח אם התחלואה תהיה כזאת שתלך ותעלה ותרוץ. סגר רביעי לא יורד מהפרק".

פרופ' לוי הגיב על התפנית בעמדת ראש הממשלה נתניהו שתמך בפתיחה של המשק: "כולם סבורים שכל הדיונים האלה מושפעים ונגועים בבהלת הבחירות ומושפעים מהדבר הזה. ללא ספק יושבים ומקבלים את ההחלטות שרים שכל אחד מייצג גם את ענייניו ואת המשרד עליו הוא מופקד. יכול להיות שדברים באים גם מתוך אג'נדה או מחשבה פוליטית גם. להגיד שנוח לי עם זה שהכול נפתח עם מקדם תחלואה 1? זה מעורר חשש ללא ספק. האם הבחירות תגרומנה לדברים אחרים? ימים יגידו".

מנכ"ל משרד הבריאות גם הגיב בריאיון לתחקיר אולפן שישי שהצביע על שורה של כל הכשלים החמורים בוועדת החריגים והפרוטקציות שישראלים רבים מפעילים כדי להיכנס לארץ. "אני באמת לא מבין איזה זיגזג עשה ראש הממשלה. כולם סבורים שכל הדיונים האלה מושפעים ונגועים בבהלת הבחירות ומושפעים מהדבר הזה. ללא ספק יושבים ומקבלים את ההחלטות שרים שכל אחד מייצג גם את ענייניו ואת המשרד עליו הוא מופקד. יכול להיות שדברים באים גם מתוך אג'נדה או מחשבה פוליטית גם. להגיד שנוח לי עם זה שהכול נפתח עם מקדם תחלואה 1? זה מעורר חשש ללא ספק. האם הבחירות תגרומנה לדברים אחרים? ימים יגידו".