התחלואה בנגיף הקורונה נותרה באותה מגמה גם בסוף השבוע: 6,435 נדבקים חדשים אובחנו אתמול (שישי) עם שיעור בדיקות חיוביות שנותר יציב על כ-9%. 67 חולים נפטרו במהלך סוף השבוע כתוצאה מהנגיף כשבסך הכול הלכו עד כה לעולמם 4,738 ישראלים שחלו בקורונה. 1,173 חולים נמצאים במצב קשה, 434 מהם במצב קריטי ו-332 מהם מונשמים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בישראל ישנם 72,229 חולי קורונה פעילים, כאשר עד כה אובחנו 638,779 נדבקים בנגיף. בין היישובים שבהם מספר הנדבקים גבוה ביחס לאוכלוסייה: טובא-זנגריה, עמנואל, תפרח, מודיעין עלית, גבעת זאב, כפר חב"ד, רכסים, ביתר עלית, אלעד ובני ברק.

מנגד, ביישובים אחרים מספר הנדבקים נמוך ביחס לאוכלוסייה, כגון: מסעודין אל-עזאזמה, מיתר, שגב שלום, כפר קרע, גבעת ברנר, ערערה, קרית טבעון, כפר האורנים, כפר סבא ותל שבע. 

לצד מספר החולים קשה, שלא מאפשר לבתי החולים לעמוד בעומס הכבד - שיעור המתחסנים בישראל נגד נגיף הקורונה נושק ל-3 מיליון. בתוך כך, כבר 2,977,696 ישראלים קיבלו את המנה הראשונה לחיסון ו-1,697,752 את המנה השנייה לחיסון.

תקנות הסגר יפוגו מחר בחצות, אלא אם הממשלה תתכנס להארכתו בזמן. לנוכח המצב הקשה, נראה כי גם המחלוקות הפוליטיות אינן יכולות למנוע את הארכת הסגר. על כן, במשרד הבריאות מבקשים להאריך את הסגר בשבוע וגם אם יוארך בפחות מכך - קרוב לוודאי שתתבקש הארכה נוספת. גורמי המקצוע מבהירים כי אנו עדיין לא עדים לירידה במספר החולים הקשים, שמתחיל לגרד את רף אי הספיקה של בתי החולים. 

מה עומד מאחורי המספרים הגבוהים? רוב המומחים טוענים כי אחת הסיבות לכך היא היותה של המוטציה הבריטית מידבקת, ואחרים סבורים כי ייתכן שאי יעילות הסגר לעומת הפעמים הקודמות מוסיפה לכך. יחד עם זאת, ההערכה היא שנראה ירידה במהלך השבוע-שבועיים הקרובים. 

בריאיון ל"אולפן שישי" אמרה אמש ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ד"ר שרון אלרעי-פרייס, כי לאחר השבוע הנוסף של הסגר אותו משרד הבריאות ידרוש, מערכת החינוך צפויה להיפתח בערים ירוקות - זאת לאחר חודש שבו בתי הספר והגנים היו סגורים. 

הלילה פרסמו בארגון הבריאות עולמי הנחיות חדשות הקוראות לנשים בהיריון להתחסן נגד נגיף הקורונה. "היתרונות בחיסון נשים בהיריון מתעלים על הסיכונים שבכך", נכתב בניסוחן החדש של הנחיות הארגון. במשרד הבריאות הישראלי המליצו לנשים שלא להתחסן בשליש הראשון להיריון.

 בתוך כך, מחר בשעה 14:00 תתכנס מליאת הכנסת על מנת להצביע בקריאה שנייה ושלישית על חוק הגדלת הקנסות למפירי תקנות הקורונה. קביעת הישיבה התאפשרה לאחר פנייתו של יו"ר הכנסת יריב לוין לסיעות השונות, שהסירו את התנגדויותיהן לכינוס המליאה. המהלך סולל את הדרך לכינוס הממשלה ולאישור הארכת הסגר לפני שתוקפו יפוג.

הערב אמר פרויקטור הקורונה נחמן אש בריאיון ל'פגוש את העיתונות כי "אנו נמצאים במקום שבו התחלואה יורדת לאט מהצפוי, צריך לתת לזה זמן". לצד זאת, אש מאמין כי הסגר יעיל: "הסגר הוכיח את עצמו והוריד את מקדם ההדבקה, לא נכון לומר שהוא לא הוכיח את עצמו ובעיניי צריך להמשיך בשבוע את הסגר. מודע לקושי של הציבור, זה לא פשוט והאכיפה היא חלק חשוב מהתהליך של הסגר וצריכה להיות שווה קורא לאכיפה בכל המגזרים. הציבור צריך כוח לעוד שבוע, אנחנו צריכים להוריד עוד את התחלואה".