ההמלצה החדשה של ארגון הבריאות העולמי בעקבות המחסור העולמי בחיסונים: היום (שישי) פרסם הארגון הודעה, לפיה ניתן להאריך את ההפרש בין שתי מנות החיסון לקורונה של חברת פייזר בכמה שבועות נוספים מכפי שהיה נהוג עד כה, עד ל-6 שבועות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כיום מנת החיסון השנייה לקורונה בישראל ניתנת בין 21 ל-28 יום מקבלת המנה הראשונה של פייזר, כפי שהמומחים בארגון הבריאות העולמי המליצו תחילה. עוד הדגישו כי הארכת המרווח בין הזריקות לעד 42 יום תתאפשר במקרים של מגבלות באספקת החיסונים.

כפי שפרסמנו אמש (חמישי) במהדורה המרכזית, משלוח נוסף של חיסונים של החברה האמריקנית צפוי להגיע לארץ בתחילת השבוע הבא. מדובר במשלוח החיסונים שהוקדם בחלקו מפברואר, כאשר יותר ממיליון חיסונים צפויים להגיע בשבועיים הקרובים – ובכך תתאפשר האצת מבצע החיסונים.

מאוחר יותר אתמול, ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין מסרו הצהרה לתקשורת - במהלכה בישרו על ההסכם עם חברת פייזר, שבמסגרתו תוקדם הגעת חיסונים רבים נגד קורונה לישראל. המשמעות: ניתן יהיה לשמור על קצב המתחסנים הגבוה ולהתחיל לחסן אוכלוסיות נוספות.

במסגרת ההסכם עם פייזר נחשף, כי החברה תקבל נתונים ומידע על מבצע החיסונים בישראל - לאור הצלחת מבצע החיסונים בישראל וההיענות הגבוהה של הציבור להתחסן, וכדי להימנע ממחסור בחיסונים בארץ.

 ישראל ממשיכה להיות המובילה בעולם בחיסונים ומתקרבת לשני מיליון מתחסנים. הבאים בתור להתחסן הם צוותי ההוראה שיחוסנו החל משבוע הבא, בדגש על החינוך המיוחד, שימשיך לעבוד גם בתקופת הסגר.