נתוני התחלואה ממשיכים לרדת: משרד הבריאות עדכן הבוקר (רביעי) כי אתמול אובחנו 1,472 מאומתים חדשים בקורונה וכי שיעור הבדיקות החיוביות עומד על 2.1%. גם מקדם ההדבקה מוסיף לצנוח ועומד הבוקר על 0.7 - המספר הנמוך ביותר מאז חודש אוקטובר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

578 חולים מאושפזים במצב קשה בבתי החולים ברחבי הארץ, מתוכם 270 נמצאים במצב קריטי ו-202 מחוברים למכונות הנשמה. מתחילת המגפה בארץ מתו 6,051 לאחר שנדבקו בנגיף, 11 מהם ביממה האחרונה. מאז פרוץ הקורונה במרץ שעבר - 17,023 חולים אושפזו במצב קשה ו-3,544 חוברו למכונות הנשמה. 

במקביל לנתוני התחלואה המעודדים, גם נתוני מבצע החיסונים ממשיכים לעלות. 5,140,261 ישראלים כבר חוסנו במנה הראשונה, ו-4,362,416 חוסנו גם במנה השנייה. 86% מאלו שעברו את גיל 50 חוסנו במנה הראשונה לפחות. 

מזהירים משאננות: לפי דוח אמ"ן, חרף ההתפתחויות החיוביות, המשך ההקלות עלול להביא לעלייה מחודשת בתחלואה - בעיקר אצל אלו שטרם חוסנו. עוד נכתב כי החיסונים נמצאו יעילים, בפרט עבור מחלימים - שנמצאים בסיכון גבוה להדבקה חוזרת מהזן הדרום אפריקאי שנמצא בישראל וייתכן שגם מזנים דומים, כגון הזן הברזילאי. על כן - ממליצים באמ"ן לגשת להתחסן בהקדם. 

באמ"ן צופים כי בדיקות אנטיגן מהירות ועצמיות צפויות להפוך, במקביל למבצע החיסונים, לכלי משמעותי בהתמודדות עם המגפה. הבדיקות יוכלו להיכנס לשימוש במגוון מתווים, כמו במסגרת מימוש התו הירוק וכחלק ממגן חינוך - ולכן ממליצים להאיץ את תהליך ההטמעה שלהן ולהרחיב את רכישתן.