שר הבריאות אדלשטיין הורה למנכ"ל משרדו פרופ' חזי לוי להיערך לחסן כרבע מיליון מתחסנים מדי יום - כך נודע הבוקר (שלישי) ל-N12. מדובר במספר מתחסנים יומי במנה הראשונה והשנייה. משרד הבריאות הודיע כי המבצע הארצי יתרחב גם לבני 40 ומעלה בתיאום עם קופות החולים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ההנחיה ירדה לאחר ששיא המתחסנים היומי נשבר אתמול עם כ-170 אלף מתחסנים. כזכור, בשבוע שעבר קצב ההתחסנות הואט מעט בגלל היענות נמוכה מהצפוי של המורים להגיע ולהתחסן במסגרת המבצע המיוחד שהוצא עבורם לפועל, וגם בגלל עיכובים מסוימים בשינוע החיסונים. אבל השבוע, החששות של גורמים בכירים במערכת הבריאות שמא חלילה הביקוש לחיסונים ירד בקרב הציבור בישראל הופרכו - וקצב ההתחסנות הואץ שוב וביסס את מעמדה של ישראל כמובילה עולמית.

בתוך כך, כללית ולאומית הודיעו היום שירחיבו את מבצע החיסונים לבני 40 ומעלה. בכללית הסבירו כי "ההרחבה באה על רקע הגעת מלאי חיסונים נוסף ולנוכח ההיערכות הכללית ליכולת חיסון של למעלה מ-100 אלף חיסונים ביום". בלאומית ציינו כי הם צופים "ממחר ובמהלך השבוע שכמות המתחסנים תגיע לשיא מדי יום, בשל שילוב של מתחסני מנה שנייה עם מתחסני המנה הראשונה. לאומית פתחה עוד עשרות אלפי תורים עבור כלל מבוטחיה וקוראת להם לבוא ולהתחסן. כיום יש 40 נקודות חיסון ברחבי הארץ ו-7 ניידות של לאומית שירותי בריאות". 

מבצע החיסונים בישראל נמשך במרץ ועד כה התחסנו 2,185,113 ישראלים במנה הראשונה ו-420 אלף במנה השנייה. אתמול חוסנו 186 אלף בני אדם. בכללית סיפרו כי ברחבי הארץ פועלים כ-150 מתחמים של הקופה, ועד כה התחסנו בכללית מעל למיליון ו-200 אלף איש.

על פי נתוני משרד הבריאות ביממה האחרונה אובחנו בישראל 10,021 נדבקים חדשים, 1,114 מהם במצב קשה - מתוכם 277 מונשמים. מספר המאומתים היומי גבוה במיוחד, גם בהשוואה לאתמול אז אובחנו כ-5,600 נדבקים חדשים. ממוצע הנדבקים השבועי עומד כרגע על 8,172 מאומתים ביממה.

בתוך כך, צפויה ועדת התעדוף לחיסוני הקורונה להמליץ לחסן גם נשים בהיריון נגד קורונה. זאת בעקבות הידרדרות במצבן של כמה נשים הרות שנדבקו בנגיף בשבוע האחרון. גם רופאי האיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה תמכו במהלך: "המחלה שמחולל נגיף קורונה עלולה לגרום למחלה חמורה יותר לנשים בהיריון - ולכן חשוב להתחסן".