ההקלות הבאות יתעכבו? בצל התיעודים המטרידים ממסיבות רחוב המוניות בתל אביב שנערכו לאורך היום כדי לציין את חג פורים לפני שהעוצר הלילי שוב נכנס לתוקף, אומר היום (שישי) מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, שייתכן שעריכתן עלולה לעכב את היציאה מההגבלות: "ההתקהלויות של הצעירים מריצות אותנו לסגר נוסף". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"קשה לראות את התמונות מהמסיבות", אמר פרופ' לוי לגדעון אוקו בתוכנית ב"שישי בחמש". "אנחנו יושבים בבית כל כך הרבה זמן בסגר, מקריבים קורבנות, לא יוצאים, אנשים מאבדים את מטה לחמם - וזה מה שאנחנו רואים? זה מה שמריץ אותנו לעוד סגר. מה, אין אחריות? אין הבנה?".

מקדם ההדבקה מתקרב שוב ל-1 ועומד כיום על 0.97, אחרי שכבר ירד ל-0.86, ופרופ' לוי סבור שייתכן מאוד שנאלץ לדחות את הפעימה השלישית או לחלק אותה. "כל מה שביקשנו - לא מתרחש", אמר מנכ"ל משרד הבריאות. "בחיסונים אמנם אנחנו מתקדמים מאוד, אבל הגילים שאנחנו רואים חוגגים ברחובות הם אלו שהתחסנו בשיעור הנמוך ביותר עד כה".

לדברי פרופ' לוי, בעוד כעשרה ימים נראה את השלכות ההתקהלויות הללו, ובמשרד הבריאות עשויים לבחון מחדש את ההקלות. "עוד מוקדם לומר לגבי כיתות ז'-י' שכולנו רוצים שיחדשו את לימודיהם, אבל נצטרך לראות את התחלואה ולהכריע. מה שראינו היום לא תורם מאומה".