מאות צעירים התקבצו היום (שישי) במסיבות רחוב המוניות בין היתר בכרם התימנים בתל אביב בניגוד להנחיות. צעירים מחופשים התקהלו גם בשדרות רוטשילד ובכיכר הבימה, אבל בכרם ההתקהלות הפכה למסיבה ספונטנית עם משתתפים רבים בדומה למסיבות שהיו ברביעי בלילה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במקביל, עם כניסת הסגר אמש לתוקף, בשעה 20:30, יצאה המשטרה למבצע אכיפה נרחב נגד הפרת הגבלות הקורונה וקיום חגיגות פורים בניגוד להנחיות. השוטרים הציבו עשרות מחסומים, פטרלו בערים הגדולות ופיזרו עשרות התקהלויות ומסיבות בבתים פרטיים ובמבנים.

מסיבת רחוב בת"א (צילום: N12)
מסיבת רחוב בת"א | צילום: N12

בירושלים פוזרה מסיבת פורים בהשתתפות כ-250 בני אדם שהתקיימה במלון באזור רחוב הנביאים. מארגנת האירוע, המרקיד ובעל המקום עוכבו ונקנסו. מסיבה נוספת שבה השתתפו כמה עשרות אותרה ברחוב הרכבים, ובה נרשמו 14 דוחות לנוכחים. נוסף על כך, חשודה עוכבה במקום בגין העלבת שוטרים.

במסיבה אחרת שהתקיימה בבירה, ברחוב הורקניה, נרשמו למשתתפים ולמארגנים יותר מ-50 דוחות, וזומנו לחקירה שלושה חשודים באספקת אלכוהול לקטינים. אלכוהול רב הוחרם במקום ואף אותר חשוד בהפרת בידוד. ברחוב מרטין בובר אותרה מסיבה נוספת עם כמה עשרות מבלים. האירוע פוזר ונרשמו דוחות נגד 27 אנשים ודוח של 5,000 שקלים נגד בעל המבנה.

בשוק מחנה יהודה הושלך בקבוק זכוכית לעבר שוטר על ידי חשוד שנמלט מהמקום. החשוד לא אותר בסריקות והחלו פעולות חקירה לאיתורו. בפסגת זאב פוזרה מסיבה נוספת בהשתתפות עשרות בני אדם בדירה. נרשמו דוחות לאדם ששכר את המקום ולשישה אנשים נוספים.

אלא שההפרות לא התקיימו רק בבירה: ברחובות המשטרה פיזרה מסיבת טבע עם כמה עשרות משתתפים, ארבעה מהם נעצרו לחקירה לאחר שתקפו את השוטרים.

בבית שמש אותרה מסיבה עם עשרות אנשים בבית ברחוב נהר הירדן. עם הגעת כוחות המשטרה למקום מרבית המבלים נסו מהמקום, לחלקם נרשמו דוחות. גם ברחוב ריב"ל בעיר אותרה התקהלות רבת משתתפים, ובמהלכה נעצר חשוד ועוכבו שניים נוספים לאחר שהפרו את הסדר ותקפו שוטרים. עשרות דוחות נרשמו במקום.