המשטרה הגיעה הבוקר (שני) לישיבת גרודנא באשדוד כדי למנוע כניסה של תלמידים בשל תקנות הסגר, ומצאה כי הילדים לא הגיעו ללימודים. אלא שמבדיקה של N12 עולה כי הלימודים  דווקא כן התקיימו – במקומות שונים בעיר. ההערכה היא שגם במוסד לימודי של חסידות ויז'ניץ שנותר אתמול ריק בבני ברק, עשו תרגיל דומה ולמדו במקום אחר.‎

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי הבדיקה, ישיבת גרודנא של הפלג הירושלמי באשדוד שמונה כ-300 תלמידים פשוט פוצלה, ופוזרה ב-3 מוקדים אחרים בעיר, לא במיקום הקבוע, ושם הם מקיימים את הלימודים. המשטרה הודיעה שהגיעה הבוקר לישיבה כדי למנוע את הלימודים במקום, זאת מבלי שידעה כנראה את התרגיל שהכינו לה.

"כוחות משטרת ישראל הגיעו גם הבוקר למוסד גרודנא בעיר אשדוד על מנת למנוע את קיום הלימודים במקום בניגוד להנחיות", נכתב מטעם המשטרה. "זאת לאחר שאמש מאות תלמידים ניסו להיכנס בכוח לתחומי המוסד, והתעמתו עם כוחות המשטרה".

הלילה המהומות בבני ברק החריפו ואוטובוס ציבורי הוצת, והנהג פונה לקבלת טיפול רפואי. מוקדם יותר באותו הערב, ראש עיריית בני ברק הותקף ברכבו לאחר שיצא מישיבת הערכת מצב במשרדו. בצומת הרחובות רבי עקיבא והשומר הובערו מדורות והכבישים נחסמו לתנועה.