אחרי שבימים האחרונים נצפו ירידות דרמטיות במספרי המתחסנים, מבצע "לתת כתף" מתרחב הבוקר (חמישי) וכעת כל ישראלי מגיל 16 ומעלה - יוכל להתחסן לקורונה. שר הבריאות יולי אדלשטיין בירך על המהלך שנעשה בשיתוף קופות החולים ואמר: "תנצלו את ההזדמנות שאין אותה כמעט לשום מדינה בעולם. בואו בהמוניכם, רק ככה ננצח את הקורונה - יחד!". מנכ"ל קופת חולים כללית אמר בגל"צ: "היכולות שלנו כמעט כפולות מהביקוש".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במקביל, עדכן משרד הבריאות כי אתמול אובחנו 7,385 ישראלים עם קורונה. מתוך 85,925 בדיקות שנערכו - 8.9% מהבדיקות נמצאו חיוביות. מספר החולים קשה נותר גבוה ועומד על 1,103 - ובהם 315 מונשמים. מפרוץ המגפה מתו בישראל 4,947 חולי קורונה. מקדם ההדבקה הארצי נותר על 0.99.  

עד כה מבצע ההתחסנות היה תקף לגילי 35 ומעלה, אולם כאמור מהבוקר יוכל כל ישראלי מגיל 16 ומעלה לקבוע תור דרך קופות החולים השונות לחיסון לקורונה. ההתרחבות המסיבית של מבצע החיסונים באה על רקע הירידות הדרמטיות במספר המתחסנים בימים האחרונים. אדלשטיין הציב יעד של 250 אלף מתחסנים מדי יום (מנה ראשונה ושנייה), אולם בפועל המספרים נמוכים בהרבה.

אמש התחסנו בישראל 107 אלף בני אדם. כמחציתם, 59 אלף במספר, התחסנו בפעם הראשונה. ביום שלישי המספר היה נמוך עוד יותר כאשר התחסנו 100 אלף מתחסנים, ביום שני התחסנו 117 אלף בני אדם וביום ראשון התחסנו 137 אלף בני אדם. כאמור, המספרים הללו רחוקים מאוד מהיעד של רבע מיליון מתחסנים ביום. בסך הכול מתחילת המבצע, ניתנו בארץ 5.2 מיליון מנות חיסון ל-3.3 מיליון ישראלים, 1.6 מיליון מתוכם זכאים לתעודת מתחסן ירוקה.

מנכ"ל שירותי בריאות כללית, פרופסור אהוד דוידסון, התראיין הבוקר בתוכניתו של אפי טריגר בגלי צה"ל והסביר כי היכולות של הקופה גדולות מאוד לעומת הדרישה של משרד הבריאות והמתחסנים. "היכולות שלנו לחסן כמעט כפולות מהביקוש כרגע. מהשבוע הבא גם מספר החיסונים שיגיע לארץ יעלה, כך שאני לא צופה בעיה - מה שחשוב זה רק לשכנע את האנשים לבוא".