שבוע אחרי שפתחו את אילת, אלפי נופשים הגיעו לעיר, בהם גם כאלה שלא עברו בדיקת קורונה, ניסו להסתנן פנימה ונשלחו על ידי פקחי העירייה מהכניסה לעיר בחזרה לדרכם. אחרים הצליחו לחמוק או ניסו לזייף תוצאות של בדיקה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ההפרות מתפשטות גם בתוך העיר - בניגוד להנחיות הפך חדר אוכל של מלון לרחבת ריקודים עבור 50 אורחים, שלא שמרו על מרחק ולא עטו מסכות. שוטרי מרחב אילת מהמחוז הדרומי של המשטרה שהגיעו למקום זימנו את בעל המלון לשימוע ואזהרה.

הפרות קורונה באילת (צילום: החדשות 12)
חדר אוכל שהפך למסיבה | צילום: החדשות 12

קצין אג"ם מרחב אילת, סנ"צ כפיר סלומון, סיפר כי "השוטרים נכנסו לחדר האוכל והבחינו במספר אנשים שרוקדים במקום. יתרה מזאת, הם הבחינו בשולחנות שהוסטו הצידה, וכי רחבת האוכל משמשת כרחבת ריקודים. מאוחר יותר נבדקו המצלמות של העסק ואכן נראו הפרות בוטות מאוד מצדו".

ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, אמר כי "אני יכול להגיד לכם בוודאות מלאה שהעיר בריאה וירוקה על פי כל פרמטר, ואני יכול קצת להצטער על אלה שמזייפים אישורים. אנחנו לא נוכל לעבור על זה לסדר היום ונמצה איתם את הדין, ואני מאוד מקווה שאותם עשבים שוטים יבינו שזו לא הדרך".

בימים האחרונים אחוז הבדיקות בעיר כמעט והוכפל, אבל גם נתוני התחלואה עלו במהירות. לפי משרד הבריאות, ציון הרמזור של העיר הגיע היום (רביעי) ל-4.3 וכשיגיע ל-4.5 ייאלצו המלונות להיסגר בתוך שלושה ימים. אם ההפרות ימשיכו, נדמה שבקרוב מאוד, לצערם של כולם, הנופשים יחזרו הביתה - עד להודעה חדשה.