פרסום ראשון: בבמשרד הבריאות שוקלים להטיל הגבלות על אלו שיסרבו לקבל את החיסון לנגיף הקורונה בכניסה למקומות ציבוריים. על פי המתווה ששוקלים, אלו שיסרבו להתחסן לא יורשו לטוס ולהיכנס למוסדות תרבות, לאירועים ולמסעדות. הכניסה למקומות אלו, על פי גורמים בכירים, תתאפשר רק למי שהתחסן - או למי שיציג תשובה שלילית לבדיקת קורונה עדכנית. בנוסף, על פי חברי ועדת החיסונים, נשקלת הצעה שלא לאפשר לצוותים רפואיים שיסרבו להתחסן לעבוד במחלקות רגישות. מוקדם יותר, אמרו בקופות החולים שהם מוכנים להתחיל לחסן כבר מהשבוע הבא.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החשש הוא מפני ישראלים שלא יסכימו להתחסן. כיום לא ניתן לחייב אנשים להתחסן בחיסוני קורונה, לכן מדובר בפתרון שיאפשר מצד אחד תמריצים  למי שיסכים להתחסן ומצד שני הגבלות למי שיסרב. עם זאת, חשוב להדגיש שזה ייתקל בבעיות משפטיות. 

בקבוקי חיסון (צילום: shutterstock)
החשש במשרד הבריאות - ישראלים יסרבו להתחסן | צילום: shutterstock

חברי וועדת החיסונים של משרד הבריאות אמרו ל-N12 שעלתה הצעה נוספת, לפיה לא יתאפשר לצוותי רפואה שמסרבים להתחסן לעבוד במחלקות רגישות כמו מחלקות קורונה, טיפול נמרץ וכדומה.

הדברים מגיעים לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש מוקדם יותר עם מנהלי קופות החולים שהודיעו שהם מוכנים להתחיל לחסן כבר בשבוע הבא, מיד לאחר אישור ה-FDA. נתניהו אמר הערב בתגובה כי ייתכן והאוכלוסייה תתחיל להתחסן עוד לפני ה-27 בדצמבר, התאריך עליו דובר עד כה כתחילת מבצע החיסונים.

הסיבה להצהרת קופות החולים היא שהן  נערכו מבעוד מועד, ומוכנות להתחיל לחסן את הישראלים כבר בשבוע הבא. מנכ"לית קופת מאוחדת, סיגל רגב רוזנברג, מסרה כי "מדובר במבצע מורכב אך אנחנו ערוכים, עם ממשקים טכנולוגיים וצוותי אחיות מיומנים שידעו לתפעל את מבצע החיסונים הגדול ביותר שנערך בישראל".