כמה מאיתנו יסכימו להתחסן, אם החיסון לקורונה כבר יגיע? בכל רחבי הגלובוס מחכים כבר חודשים ארוכים לבשורה שנמצא חיסון נגד נגיף הקורונה, אבל כמה מכל אותם אנשים שמייחלים לחיסון אכן יתחסנו כשהוא יגיע? בסקר מיוחד שערך היום (ראשון) מכון 'דיירקט פולס' עבור התוכנית 'שלוש' עם עופר חדד, עלו תוצאות מפתיעות. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

רק כשליש מהנשאלים, 31.6% מהם, השיבו שמיד כשיגיע החיסון הם ירצו לקבל אותו, אלא שהרבה יותר ישראלים יעדיפו לחכות ולראות שהחיסון אכן בטוח. 44.3% מהנשאלים השיבו שהם יעדיפו שאחרים יקבלו את החיסון לפניהם ו-24% מהמשתתפים בסקר אמרו שלא יתחסנו. משמע - 1 מכל 4 ישראלים לא יסכים בשום שלב להתחסן. 

קורונה בישראל (צילום:  Yossi Zeliger, פלאש 90)
המירוץ לחיסון כבר בעיצומו, אבל כמה יסכימו להתחסן? | צילום: Yossi Zeliger, פלאש 90ובזמן שכאן בישראל התקבלו היום דיווחים על ההתקדמות של המכון הביולוגי בדרך לחיסון ותחילת שלב הניסויים בבני אדם, גם מעבר לים מתעסקים לא רק בלוח הזמנים לחיסון נגד קורונה - אלא בשאלה האם בכלל יהיו מי שירצו להתחסן. בבריטניה - 1 מכל 6 אנשים שנשאלו השיב שלא יהיה מוכן להתחסן כלל. 1 מכל 6 בריטים נוספים אמרו שיעדיפו לחכות ולראות שהחיסון אכן בטוח.

נתון מעניין שעלה מסקר אודות החיסון שנערך בממלכה העלה שקיים קשר בין אנשים שנסמכים בעיקר על הרשתות החברתיות כדי להתעדכן בחדשות לבין מי שאמר שלא יהיה מוכן להתחסן. ברשתות צפים הדיווחים על נסיינים שחוסנו וסבלו מתופעות לוואי ולאחרונה, דווח גם על נסיין ברזילאי שהתחסן - ומת. הדיווחים הללו אמנם מרתיעים, אך זוהי למעשה הדרך לבדוק עד כמה חיסון הוא יעיל ובטוח לשימוש, בטרם יופץ לרבים.