גבר בן 75 מבית שאן, שסובל ממחלות רקע רבות, מת הבוקר (שני) מדום לב, שעתיים אחרי שקיבל את החיסון לקורונה. הגבר קיבל את הזריקה בשעה שמונה וחצי בבוקר, המתין במרפאה של קופת חולים כללית, ולאחר שהרגיש טוב - שוחרר הביתה. זמן מה לאחר ששהה בביתו, הוא איבד את ההכרה ולאחר מכן נקבע מותו כתוצאה מאי ספיקת לב. במשרד הבריאות הודיעו שלגבר היסטוריה של התקפי לב, ומעריכים שאין קשר בין החיסון למוות. עם זאת, ועדה בראשות ראש אגף בטיחות במשרד תבדוק את המקרה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

פרופסור חזי לוי, מנכ"ל משרד הבריאות, אמר בריאיון לכאן רשת ב' כי מדובר "באדם מבוגר שסבל ממחלות רקע ונפטר כמה שעות לאחר קבלת החיסון. לא ידוע אם יש קשר לקבלת החיסון, ומבדיקה ראשונית לא נראה שיש כזה. ועדה בראשות ראש אגף בטיחות תבדוק זאת". משפחתו של הנפטר ביקשה שלא לקשור בין המוות לבין קבלת החיסון.

בהמשך יצאה הודעה מסודרת מטעם משרד הבריאות בה נכתב: "אדם כבן 75 מצפון הארץ, הסובל ממחלת לב פעילה ומחלה ממארת, ואשר עבר מספר התקפי לב בעברו, חוסן הבוקר כנגד נגיף קורונה ונפטר בביתו זמן קצר לאחר החיסון. מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי, מינה ועדת בדיקה למקרה בראשות ראש אגף בטיחות ואיכות במשרד הבריאות. אנו משתתפים בצער המשפחה. בבדיקה ראשונית לא נראה קשר בין האירוע המצער לחיסון, ומבצע החיסונים ממשיך להתנהל".

המתחסנת המאה אלף של קופת חולים כללית (צילום: דוברות קופ"ח כללית)
המתחסנת המאה אלף של קופ"ח כללית | צילום: דוברות קופ"ח כללית

האירוע הזה, שמתוחקר בשעה זו, הוא סוג של תרחיש אימים, גם מצד משרד הבריאות אבל גם מצד אלו שעוד צפויים להתחסן. עם זאת, חשוב ביותר לא להסיק מסקנות בטרם העובדות עדיין ברורות. יתרה מזאת, על פי הממצאים של המחקרים של פייזר אודות החיסון, מקרי מוות שהתרחשו בקרב המשתתפים היו כמעט אפסיים וגם כשקרו - לא הצליחו לקשר אותם לחיסון עצמו. 

ביום שישי האחרון מודרנה הודיעה כי החיסון שלה גרם לנפיחות ולתגובות דלקתיות אצל מטופלים שביצעו לאחרונה ניתוחים למילוי קמטים בפנים. הוועדה המייעצת ל-FDA, שבחנה את החיסון החדש של מודרנה, ציינה תופעות לוואי מסוימות, שנגעו לכמה משתתפים בניסוי שעברו לאחרונה ניתוחים למילוי קמטים בפנים.

שמונה ימים בלבד עברו מאז החלה ישראל במבצע החיסונים הלאומי לנגיף הקורונה "לתת כתף". רק אתמול חוסנו קרוב למאה אלף בני אדם ובסך הכול בתוך שבוע חוסנו בישראל 379,000 בני 60 ומעלה, קבוצות סיכון וצוותי רפואה. ראש הממשלה הציב יעד חדש לחיסון 150 אלף ישראלים ביום בתוך שבוע, ובמטרה לחסן 2.25 מיליון ישראלים בתוך חודש וחצי.