פרסום ראשון: היעד שהציב משרד הבריאות הושג, ואמש (שלישי) 150 אלף ישראלים חוסנו נגד נגיף הקורונה. עם הישג זה, מספר המתחסנים באוכלוסייה עלה ל-635 אלף בני אדם מתחילת מבצע החיסונים הלאומי. במקביל, משרד הבריאות מעדכן הבוקר כי 5,583 ישראלים אובחנו חיוביים אמש לנגיף, ובכך עלה מספר המאומתים בישראל ל-40 אלף. 609 חולים במצב קשה, 154 מונשמים. מספר המתים מתחילת ההתפרצות הגיע ל-3,292.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מתוך קרוב ל-100 אלף בדיקות, 5.7% חזרו חיוביות - הנתון הגבוה ביותר בשבוע החולף. כמעט וכל השינויים המדאיגים ביותר בחולים החדשים לנפש התרחשו ביישובים ערביים. מספר החולים הפעילים הגבוה ביותר עדיין נמצא בירושלים, אחריה בני ברק, תל אביב, חיפה ואשדוד.

אתמול ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין ביקרו במתחם החיסונים נגד קורונה בירושלים ונפגשו עם המחוסן החצי מיליון. "אנחנו מקדימים את העולם גם בהבאת החיסונים וגם במתן החיסונים", אמר נתניהו. "ישראל אלופת העולם בחיסונים – מקום ראשון בפער. אנחנו עובדים ביחד ושואפים לחסן כמה שיותר אנשים כמה שיותר מהר, אבל קודם כל נוציא את האוכלוסייה בסיכון מסיכון. זה יאפשר לנו לפתוח את הכלכלה ולעזור לעסקים לחזור לחיים הנורמליים. אם נמשיך לעבוד יחד בשותפות גדולה נהיה אולי המדינה הראשונה בעולם שיוצאת מהקורונה. זו בשורה גדולה לכולנו".

בנימין נתניהו (צילום: החדשות 12, החדשות12)
נתניהו במתחם החיסונים | צילום: החדשות 12, החדשות12

השר אדלשטיין בירך על ההגעה לחצי מיליון מחוסנים: "זו בשורה ענקית. אנחנו מקווים לראות בקרוב את האור בקצה המנהרה, לחבק את הנכדים ולחזור לחיים יותר סבירים. לא אסתיר שאנחנו בעלייה מטורפת בתחלואה, ואני מבקש מכולנו לגלות אחריות. רק כך נוכל לסיים בהצלחה את מבצע החיסונים. קיבלנו היום החלטה לא פשוטה לסיים את בידוד החובה במלוניות. נמליץ לראש הממשלה בנושא, אבל זה עדיין לא אומר שאפשר להפר את הבידוד. רק כך נוכל לצאת מחושך לחירות אמיתית".

הביקוש לחיסונים בקרב המבוגרים והאוכלוסייה בסיכון ממשיך להיות גבוה - ולפי כמות החיסונים שצפויה להגיע לישראל בימים הקרובים, ניתן לומר שהם יקבלו מענה - ומהר מאוד. בשלושת הימים הקרובים צפויים להגיע לישראל 2.4 מיליון חיסונים נוספים של חברת פייזר - 800 אלף בכל יום – היום, מחר ומוחרתיים.

 

המשמעות היא שעד סוף דצמבר, ביום חמישי הקרוב, יהיו בארץ 3.8 מיליון מנות חיסון שיספיקו לחיסון כלל האוכלוסייה בסיכון, שמספרה מוערך בשני מיליון בני אדם. נוסף על כך, ראש הממשלה נתניהו פועל להקדים הגעה של כמיליון מנות חיסון נוספות לחודש הבא.

בישראל פועלים בשיטת החיסונים "גב אל גב" שמשמעותה: אדם שמקבל את מנת החיסון הראשונה - נשמרת עבורו המנה השנייה, זאת כדי שלא ייווצר מצב שמי שקיבל את המנה הראשונה לא יקבל את המנה השנייה. האתגר כעת הוא לשמור על קצב החיסונים הגבוה ששומר את ישראל במקום הראשון בעולם במספר החיסונים לנפש.