משרד הבריאות אישר היום (ראשון) כי מאז יום חמישי, עשרות אלפי ישראלים קיבלו הודעה שבה נדרשו להיכנס לבידוד בעקבות איכוני השב"כ, כפי שפרסם לראשונה אתמול יואב אבן ב-N12. במשרד הבריאות הוסיפו כי אכן מתקבלות במוקד המשרד פניות רבות בנושא ערעור על בידודים, וכתוצאה מכך יש עומס כבד על המוקד, וזמני ההמתנה ארוכים. "מכירים את הבעיה ופועלים לפתור אותה", הוסיפו במשרד הבריאות. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"החל מיום חמישי נשלחו עשרות אלפי מסרונים ממשרד הבריאות בעקבות איכוני השב"כ", נכתב בהודעת משרד הבריאות. במשרד הבריאות הוסיפו כי הם מבינים את הקושי שיוצרות ההודעות האלה, אבל הבהירו שהן חשובות במאבק בנגיף. "חשוב לזכור כי זהו כלי המסייע רבות בחקירות האפידמיולוגיות ומציל חיים", נכתב בהודעה.

הקורונה בישראל
הקורונה בישראל | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90
מחלקת הקורונה בשיבא תל השומר
צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

ההודעה התייחסה גם לעומסי הפניות למוקד משרד הבריאות והעומס שנוצר בו בגללן. "מתקבלות פניות רבות בנושא ערעור על בידודים במוקד קול הבריאות 5400* וזמני ההמתנה גבוהים מאד", נכתב בהודעה. "במשרד הבריאות מכירים את הבעיה ופועלים לפתור אותה. משרד הבריאות פועל לשיפור הזמינות ורמות השירות בהקדם דבר שישתפר בימים הקרובים עם תוספת כוח אדם במוקד".

למרות זמני ההמתנה הארוכים במוקד והעובדה שרבים מהאזרחים שפונים אליו לא מקבלים מענה מהיר, במשרד הבריאות הבהירו כי קבלת ההודעה מחייבת כניסה לבידוד בכל מקרה: "משרד הבריאות מדגיש שקבלת מסרון מחייבת כניסה מיידית לבידוד ויש לנהוג בהתאם למסרון עד קבלת אישור רשמי אחר".

קורונה תל אביב מסכה ישראל
קורונה תל אביב מסכה ישראל | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

אתמול פורסם לראשונה ב-N12 כי איכוני השב"כ לטלפונים הסלולריים חזרו לפעול ביום חמישי האחרון כפי שפעלו בשיאו של הגל הקודם של וירוס הקורונה, ועשרות אלפי ישראלים קיבלו הודעה להיכנס לבידוד בשל כך מאז יום חמישי. ביום רביעי שעבר אושרו איכוני שב"כ לסלולרי של חולי קורונה במתכונת מוגבלת. המהלך אושר בקריאה שנייה ושלישית בכנסת, והוא תקף למשך שלושה שבועות בלבד.