מספר החולים הקשה והמתים מקורונה ביממה אחת שובר שיאים: ביממה האחרונה נחצה רף חולי הקורונה הקשים בישראל והוא עומד נכון להיום (שבת) על 604. מתוך החולים במצב קשה, 165 מונשמים. 11 חולים מתו מחצות לאחר שנדבקו בנגיף. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי נתוני משרד הבריאות, עוד 5,299 ישראלים אובחנו כמאומתים חדשים לנגיף ביממה האחרונה, בה נערכו 53,993 בדיקות. מספר החיוביים מכלל הבדיקות נותר גבוה ועומד על כ-10%. 

הנתונים אודות החולים הקשים משקפים תמונת מצב מדאיגה: לפני פחות מחודש, ב-21 באוגוסט, מספר החולים הקשים בישראל עמד על 401 - ואילו היום, 19 בספטמבר, המספר המעודכן של החולים הקשים הוא 604 - עלייה של 203 חולים קשים ב-30 יום.  

נתון מדאיג נוסף הוא מספר הנפטרים: מאז פרוץ המגפה מתו בישראל 1,226 בני אדם מקורונה - 11 מהם נוספו מחצות ובסך הכל 30 נפטרו ביממה האחרונה. 

מאז החל משבר הקורונה 183,602 ישראלים נדבקו בנגיף - מהם 132,449 שהחלימו. נכון להיום ישנם 49,927 חולים פעילים בקורונה בישראל. 

סוגייה בעייתית עליה מצביעים בימים האחרונים במשרד הבריאות היא סירוב של חולי קורונה מהצפון להתפנות לבתי חולים במרכז הארץ. במשרד הבריאות מבקשים להפנותם לבתי חולים במרכז עקב העומסים שנוצרו במחלקות הקורונה בצפון – אלא שיותר ויותר חולים מסרבים להתפנות למרכז, וזו בעיה שהולכת ומחריפה.

טיפול בחולה קורונה בבית החולים מעייני הישועה (צילום: Nati Shohat/Flash90)
יותר ויותר חולים בצפון מסרבים להתפנות לבתי חולים במרכז | צילום: Nati Shohat/Flash90בניגוד לחולים אחרים שמתפנים לבית חולים באמבולנס ויכולים לבחור לאיזה בית חולים להתפנות, גם אם המשמעות היא לשלם יותר עבור פנוי לבית חולים מרוחק יותר, לחולי קורונה אין את זכות הבחירה באיזה בית חולים להתאשפז ובבתי החולים מדווחים על קשיים משמעותיים בהעברת חולים.