המסיבה שהובילה להגבלות קשות: מסיבה של תלמידי תיכון שנערכה בירוחם ללא הקפדה על ריחוק חברתי וללא מסכות ערב פתיחת שנת הלימודים, הפכה עד מהרה ל"מסיבת קורונה". המסיבה הובילה לקפיצה במספר החולים בעיר שבנגב, שנחשבה לעיר ירוקה. התוצאה: 28 תלמידים שנמצאו מאומתים לנגיף, עשרות שנשלחו לבידוד - ובית הספר בו הם לומדים נסגר.  

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

המסיבה שנערכה בניגוד לכל ההנחיות של משרד הבריאות, התקיימה בשני מוקדים בעיר בת 11 אלף התושבים, שנכון להיום יש בשטחה 62 חולי קורונה מאומתים בלבד. באגם של ירוחם ובמועדון פרטי. אלא שלא די בכך: התלמידים המשיכו לחגוג גם במבנה בית הספר עם מוזיקה וריקודים‎.

בעקבות הגילוי המטריד, ראש העירייה, טל אוחנה, החליטה להחמיר את ההגבלות על האוכלוסייה: סגירת בתי הכנסת בשבת, ביטול כל הפעילות הבלתי פורמלית של אחר הצוהריים, ועצירת כל פעולות התרבות והקהילה.

"לבקשתי, המשטרה הזמינה לחקירה אתמול את בעל המקום בו התקיימה המסיבה והוא הוזהר שלא לקיים במקום אירוע מכל סוג שהוא", כתבה ראש עיריית ירוחם טל אוחנה בפוסט בפייסבוק. "לאור העובדה שהגענו לעשרים חולים מהשכבה הזו, אני קוראת לכם, ההורים, להיות עירניים יותר! יישוב שלם נכנס כעת להחמרות והגבלות כתוצאה מאירוע זה".