במשך 50 ימים נאבקה ענת בנגיף הקורונה. היא חוותה את כל התסמינים, אפילו הסתבכה בדלקת אוזניים. שבועות חלפו, ענת קיוותה שהכל כבר מאחוריה, ואז היא הסתכלה על הראש, על המסרק ועל הרצפה. "פתאום ראיתי את כל הכיסא מסביבי מלא בשיער", סיפרה ל-N12. "כל סירוק היה ערמה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ענת היא לא היחידה שסובלת מכך, זאת תופעה שהולכת והופכת למדוברת יותר ויותר. אנשים, בעיקר נשים, מדווחים על נשירת שיער משמעותית אחרי שבועות, ואפילו חודשים, אחרי שהחלימו מהנגיף. בסקר שנערך בארצות הברית בקרב 1,500 מחלימים, יותר מ-400 העידו שהם חווים נשירה מוגברת.

השחקנית אליסה מילאנו העלתה לאחרונה סרטון לרשת שבו היא מדגימה איך השיער שלה נושר חודשים אחרי שהחלימה מקורונה. תרזה קבררה, אמריקנית שהחלימה מקורונה, סיפרה: "אם אני אוספת אותו לקוקו הוא נושר, אם אני מסרקת אותו הוא נושר – בעיקר במקלחת הוא נושר הכי הרבה".

אפרת פוגל החלימה מקורונה וגם החלה לחוות נשירה בשיער. "התחלתי להבחין בנשירה קצת אחרי שחליתי", סיפרה. "פתאום שמתי לב שהנשירה הופכת להיות קיצונית".

אכן לאנשים רבים יש נשירה רבה יותר אבל לא הנגיף אשם בכך – אלא הלחץ. ד"ר אלי שפרבר, מנהל מערך רפואת העור בבית החולים איכילוב, הסביר: "נשירת שיער מאוד אופיינית אחרי חשיפת אדם למצבי דחק, בין אם הם גופניים, יש גם שאומרים לפעמים נפשיים. הזקיק, שהוא בעצם זה שמייצר את השיער, מפסיק לייצר את השיער בצורה תקינה ויש נשירה מואצת".