התפשטות הקורונה – לא רק במגזר הערבי והחרדי: בשבועות האחרונים חלה עלייה משמעותית במספר הנדבקים החדשים מדי יום, עד שהיום (רביעי) זינק מניין המאומתים לכ-5,500. מניתוח נתוני התחלואה עולה כי לצד העלייה הדרמטית במספר הנדבקים בחברה הערבית ובמגזר החרדי, בשבועות האחרונים ישנה התפשטות משמעותית גם בקרב הציבור הכללי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

על פי דוח של אמ"ן, העלייה בכמות הנדבקים החדשים במגזר הכללי באה לידי ביטוי באחוז הבדיקות החיוביות. בחינת התפשטות הקורונה על פי ערים ויישובים מציגה תמונה מדאיגה שמגוללת בתוכה את הסיפור כולו - כמעט כל ישראלי חי היום במוקד עם תחלואה בתאוצה.

בסוף חודש אוגוסט רק 41% מהישראלים התגוררו ביישובים שהוגדרו כמוקדים שבהם הקורונה נמצאת בהתפשטות ואילו היום - כשלושה שבועות אחרי - עלה המספר דרמטית ל-98% מהתושבים. עלייה זאת מבטאת את התפשטות הנגיף בכל רחבי הארץ ולא רק במגזרים מסוימים.

ב-25 באוגוסט הוגדרה הרצליה כעיר ירוקה, ושלושה שבועות מאוחר יותר היא כבר נמצאת על הגבול שבין הכתום לאדום. זאת לא העיר היחידה שעשתה קפיצה משמעותית והתפשטות הקורונה בה מואצת. גם בפרדס חנה כרכור ישנה עליה חדה כשהיום היא מסווגת כעיר כתומה ואילו לפני כשלושה שבועות הוגדרה כירוקה. גם רעננה עשתה קפיצה משמעותית בקצב התפשטות הנגיף ועברה מצהוב לאדום בשבועות האחרונים.

דווקא בעיר הבדואית רהט, שם היו הרבה מאוד מקרים של הידבקות בקורונה הצליחו לבלום את ההתפשטות ומעיר אדומה לפני מספר שבועות היא הפכה לירוקה נכון להיום. מודיעין מכבים-רעות הייתה לפני כשבוע תחת ההגדרה של עיר ירוקה והיום מוגדרת ככתומה ועם התפשטות מואצת.

העלייה בכמות המאומתים יוצרת גם עלייה במספר הישראלים הנדרשים לבידוד. על פי הדוח, על כל חולה פעיל במגזר הכללי ישנם 5 אנשים שמחויבים להיכנס לבידוד, בעוד הממוצע הארצי עומד על 3 ישראלים מבודדים על כל חולה. העלייה במספר המבודדים משפיעה באופן ישיר על המשק ועל כלכלת ישראל גם לפני ההגבלות החדשות שייכנסו לתוקף ביום שישי בצוהריים.