יומיים לפני שישראל נכנסת שוב לסגר, שיא חדש במספר הנדבקים היומי בקורונה: מנתוני משרד הבריאות שפורסמו הבוקר (רביעי) עולה כי 5,523 ישראלים חדשים נמצאו חיוביים לנגיף. שיעור הנדבקים עומד על 9.9% - כשהמשמעות היא שאחת מכל 10 בדיקות קורונה התבררה כחיובית ב-24 השעות האחרונות.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אחד ההסברים למספר הגבוה ביותר של הנדבקים ביממה אחת עד היום, הוא מספר הבדיקות הגבוה, ששבר אף הוא שיאים: אתמול נערכו 57,165 בדיקות - המספר הגדול ביותר של בדיקות שנערכו בישראל ביממה אחת מאז שפרצה מגפת הקורונה. 

נכון לעכשיו, מצבם של 535 חולים בישראל מוגדר קשה, ומתוכם 138 מונשמים. מניין המתים מהנגיף עומד כעת על 1,147 נפטרים מאז פרוץ המגפה בישראל. בסך הכול אותרו בישראל עד היום 166,794 בני אדם שנדבקו בקורונה - מתוכם 42,862 פעילים כיום. 

מנתוני דוח אמ"ן שפורסמו אף הם הבוקר עולה כי עיקר העלייה המשמעותית בתחלואה היא בקרב גילאי הנוער (14-19) - נתון שככל הנראה נובע מפתיחת שנת הלימודים לפני כשבועיים. 

במקביל לפרסום הנתונים החדשים, הממשלה החליטה במשאל טלפוני לקבל את המלצת משרד הבריאות וממונה הקורונה הלאומי פרופ׳ רוני גמזו, ולסגור כבר ממחר (חמישי) את כל מערכת החינוך (למעט חינוך מיוחד וחריגים), כולל בתי ספר, גני ילדים ומעונות יום, נוכח העלייה המשמעותית בהדבקה.