התחלואה נמשכת: דיירת ו-2 עובדים נדבקו בקורונה בבית האבות משען בבאר שבע. בעקבות זאת, נפתחה חקירה אפידמיולוגית וגויסו למקום צוותים חלופיים של אחיות ומטפלים. ביום ראשון יתבצע סבב בדיקות חוזר לכל הדיירים. במקביל, נרשמה הדבקה רחבה בבית האבות נווה האירוס בנס ציונה, שם 18 דיירים ו-5 אנשי צוות נדבקו בנגיף. בעקבות זאת, כל 110 הדיירים במקום הוכנסו לבידוד, ושניים מהדיירים פונו לבית חולים. 

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהודעה מטעם בית האבות למשפחות הדיירים נכתב כי "מתוצאות הבדיקות עולה כי דיירת שלנו באגף העצמאי, עובדת ניקיון ועובד אחזקה נמצאו חיוביים לנגיף. לפיכך, על פי תיאום של מנכ"ל משען עם פרופסור נמרוד מיימון, ראש מטה מגן אבות, ומטעמים של הגנה על כלל דיירינו, כל דיירי הבית יוכנסו לבידוד, לפחות עד להשלמת החקירה האפידמיולוגית של המאובחנים החיוביים. בדיקות חוזרות ייערכו לדיירי המחלקה הסיעודית כבר ביום ראשון". 

על פי הנתונים המעודכנים של משרד הבריאות, ישנם 26,323 חולי קורונה פעילים. 208 חולים במצב קשה, 56 מתוכם מונשמים, 119 חולים מוגדרים במצב בינוני. 392 בני אדם נפטרו כתוצאה מהידבקות בנגיף. 30,965 בדיקות קורונה בוצעה ביממה האחרונה. 

ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג הודיע מוקדם יותר כי גננת וותיקה בעירו, שלווה זלפריינד הלכה לעולמה לאחר שנדבקה בנגיף. גרינברג ספד לה וכתב: "שלווה הייתה גננת מדהימה וחינכה ילדים רבים בעיר. יהי זכרה ברוך".  

בתוך כך, מעדכן משרד הביטחון כי מעל 600 אזרחים התפנו אתמול למלוניות הקורונה. מדובר בשיא מאז תחילת המגפה. המספרים הגבוהים של המפונים, נרשמו בעקבות הוראת שר הביטחון על מבצעים ממוקדים בערים המוגדרות אדומות וכתומות. במסגרת מבצעים ממוקדים שמקיים צה"ל, ניתנות לערים שבהן תחלואה גבוהה חבילות הכוללות הקצאת מקומות ייעודיים במלוניות ואמצעי הסברה מותאמים.

המעבדה לזיהוי נגיף הקורונה של צה"ל (צילום: דובר צה''ל, דובר צה"ל)
צה"ל מסייע בפינוי למלוניות הקורונה | צילום: דובר צה''ל, דובר צה"ל

לפי הנתונים, בסך הכל פונו כ-1,800 חולים במהלך השבוע האחרון. נכון להיום יש 20 מלוניות קורונה פתוחות לחולים ומבודדים, ושר הביטחון גנץ הורה להרחיבן בשבוע הבא. בצה"ל יתמקדו בקטיעת שרשראות ההדבקה ובעבודה משותפת עם המשרדים השונים וראשי הערים והיישובים.