משרד הבריאות מדווח הבוקר (חמישי) על 966 חולי קורונה שנדבקו ביממה האחרונה. מדובר בשיא נדבקים בישראל ביממה אחת מאז פרוץ המגפה. 8,647 מוגדרים כעת חולים פעילים. במקביל, נרשם שיא במספר הבדיקות שנערכו ועומד על כ-20 אלף. עיקר הנדבקים הם בני 20-39. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לפי משרד הבריאות, מספר החולים הקשה עומד על 57, מתוכם 24 מונשמים. 71 מוגדרים במצב בינוני. מספר החולים הגבוה ביותר נרשם בירושלים - שם נמצאים 983 חולים פעילים. אחריה ברשימה תל-אביב עם 797 חולים פעילים, ואז בני ברק עם 647 חולים פעילים נכון להיום. גם אשדוד נחשבת לעיר שנדרשת בה טיפול ייעודי לפי אגף המודיעין - עם 474 חולים פעילים. בבת ים, עיר נוספת שנחשבת למוקד תחלואה, ישנם 311 חולים פעילים. 

 

קורונה בישרל
צילום: נתי שוחוט פלאש 90
לפי מרכז המידע והידע של אגף המודיעין, לוד ואשדוד דורשות טיפול ייעודי בעקבות נתוני התחלואה הגבוהים שנרשמו בהן. ירושלים, בני ברק, כפר קאסם וערערה בנגב דורשות הסברה, בדיקות ואכיפת בידוד. הערים שדורשות הגדלה של מספר הבדיקות, על פי דוח אמ"ן, הן בת-ים, מודיעין עילית וביתר עילית, וכן דימונה ורהט. 

קורונה בישראל
צילום: Yossi Zeliger, פלאש 90

ישראל נחשבת לאחת המדינות שמבצעות מספר בדיקות גבוה ביותר, וביממה האחרונה בוצעו 20,798 בדיקות. כשבסך הכול מתחילת המגפה בוצעו 946,639 בדיקות. אחוז החיוביים מסך הנבדקים עומד על 4.86 אחוזים.  

חלקים באשדוד ובלוד - "אזורים מוגבלים" 

ועדת השרים המיוחדת להכרזה על אזורים מוגבלים הכריעה שסגרים יוטלו על שכונות ג', ז' ו-ח' באשדוד ועל שכונות הרכבת, שניר ונווה שלום בלוד. שכונות אלה ייחשבו אזור מוגבל החל מהיום, יום חמישי 2.7 בשעה 8:00 בבוקר ועד יום חמישי הבא, 9.7, ב-8:00 בבוקר. 

אנשי מד
אנשי מד"א מובילים חולה קורונה לבית החולים‎ | צילום: נתי שוחט, פלאש 90

באזורים המוגבלים תוגבל הכניסה והיציאה אל ומהאזור המוגבל, כמו גם התנועה והעסקים בתוך האזור עצמו. משרד הבריאות יפיץ את פירוט ההגבלות שיחולו באזורים אלה. עוד החליטו השרים כי מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, יחתום בהקדם על צו המגביל את פעילות מוסדות החינוך, ועל צו שימנע התקהלויות בעיר ביתר עלית.