בצל הוראתו של הרב חיים קנייבסקי לתלמידי הישיבות שלא להיבדק, הערב (רביעי) פורסם לראשונה ב"תוכנית חיסכון" כי בכירים במשרד הבריאות טוענים ש-400 תלמידי ישיבות כבר נדבקו ואובחנו כחולי קורונה. כשברקע העלייה בתחלואה בישיבות, מסתמן כי רשימת "הערים האדומות" המתגבשת תכיל 5 ערים חרדיות ובין השאר יהיו בה אלעד ונצרת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

למרות ש-5 ערים חרדיות צפויות להיכנס לרשימה, כ-80% מהעלייה החדשה בתחלואה בהן נובעת מהעלייה בתחלואה בישיבות. כלומר, רוב הנדבקים הם צעירים בריאים ולרוב א-סימפטומטיים, שנמצאים במתחמים סגורים בערים אחרות אבל נספרים בנתוני ערי המגורים שלהם.

ואכן, בכירים במשרד הבריאות בטוחים כי מספר תלמידי הישיבות חולי הקורונה צפוי להמשיך ולגדול. לאחר שעלה במהלך הימים האחרונים מ-200 ל-400, לטענת אותם בכירים הוא צפוי להגיע ל-800 כבר מחר. קצב התפשטות התחלואה בישיבות הוא ככל הנראה גבוה במיוחד - הבוקר פורסם כי 100 תלמידים מישיבה אחת בכרמיאל אובחנו כחולים. 

במשרד הבריאות גם תוקפים את פרופ' גמזו הפרויקטור על העובדה שלא הופסקה פעילותן של ישיבות בערים אדומות, זאת על אף שקבינט הקורונה החליט שבערים אלו לא ייפתחו מוסדות החינוך. "הוא מפחד להחליט בנושא הישיבות בערים האדומות", תקפו במשרד הבריאות. "פשוט לא סביר שהן נשארות פתוחות. מדובר במדגרות קורונה".

בשעה זו מגבשים במשרד הבריאות, בשיתוף עם קבינט הקורונה ופיקוד העורף, את רשימת התחלואה המלאה של כל יישובי הארץ. רשימה זו תחלק את כל הרשויות בישראל לצבעים, על פי מתווה "הרמזור", כך שלכל יישוב תהיה גישה לגבי רמת התחלואה שבו, ובהתאם ההוראות והמגבלות שיונהגו בשטחו. מוקדם יותר פורסם כי ברשימה הסופית צפויה בני ברק להיכנס תחת "הערים האדומות", וכעת מתווספות אליה גם אלעד ונצרת.