לאן פני התפרצות הקורונה בישראל? הערב (רביעי) פרסם משרד הבריאות את הנתונים המעודכנים על מצב הקורונה. חולה אחד נפטר ביממה האחרונה – 279 מתחילת ההתפרצות. 11 חולים נוספים בלבד אובחנו היום, ומספר החולים כעת עומד על 2,812 בלבד. מספר המחלימים עלה ב-70 ובשל כך יש בישראל פחות מ-3,000 חולים "פעילים", יום שני ברציפות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מצבם של 46 חולים מוגדר קשה, מתוכם 40 מונשמים. מספר החולים קשה ירדה ב-4, בעוד מספר המונשמים עלה באחד. מצבם של 36 חולים נוספים מוגדר בינוני. מספר החולים המאומתים מתחילת ההתפרצות עומד על 16,665, ומספר המחלימים הכולל – 13,574.

נתון מעודד נוסף הוא שבימים האחרונים, פחות מחצי אחוז מהבדיקות מתגלות כחיוביות. אתמול בוצעו 6,938 בדיקות והיום 3,594. עוד עולה מהנתונים כי קצב ההכפלה ירדה ועומד על 607 יום להכפלת מספר החולים הארצי הכולל. ירושלים ובני ברק מובילות במספר החולים אך קצב גידול החולים עומד כבר יום שני ברציפות על 0.05% ו-0.03% בהתאמה. 137 אנשי צוות רפואי בכל הארץ נמצאים בבידוד.

‏לאחר שמשפחה המתגוררת בשכונת נווה עופר בתל אביב נדבקה בקורונה, והיה חשש כי בני המשפחה הדביקו אחרים, בוצעו בדיקות בשכונה על ידי בית החולים איכילוב. הערב התברר כי מתוך 110 בדיקות של תושבי השכונה, 106 חזרו שליליות לנגיף. 4 מוגדרות כדגימות מבוטלות שיש לחזור עליהן.

המת האחרון ממחלת הקורונה בישראל עד כה הוא אבישלום רוזיליו, בן ה-33 ממגדל העמק, שמת ביממה האחרונה בבית החולים שיבא תל השומר. רוזיליו, שחלה בעבר במחלת הסרטן, הוא הקורבן הצעיר ביותר מהמחלה בישראל. הוא אושפז זה מספר שבועות בבית החולים, ואף היה מורדם ומונשם במשך כמעט חודש. לאחר ששב להכרה, חלה הדרדרות נוספת במצבו ובבית החולים נאלצו לקבוע את מותו.

אבישלום רוזיליו שנפטר מקורונה (צילום: באדיבות המשפחה, החדשות)
אבישלום רוזיליו | צילום: באדיבות המשפחה, החדשות

לאבישלום וליהי אשתו נולד תינוק לפני פחות משנה - שכעת התייתם מאב. הזוג הצעיר הכיר במסדרונות בית החולים במחלקה האונקולוגית, לאחר ששניהם חלו במחלת הסרטן - לליהי היה סרטן מסוג הודג'קין לימפומה ולאבשלום היה סרטן מסוג לוקמיה. שבע שנים לאחר שחלו בסרטן והכירו, שניהם נדבקו בנגיף. ליהי החלימה אך בעלה לא הצליח להתאושש.

היום הודיעה ליהי על פטירתו של אבישלום וספדה לו בפוסט בפייסבוק: "בצער רב וביגון קודר מודיעה על פטירתו בטרם עת של בעלי היקר, אהוב ליבי אבישלום ישראל רוזיליו. הוא נלחם כמו אריה, אך החיים חזקים מאיתנו ובורא עולם באמת לוקח את הטובים ביותר".

אור רביד ופוראת נסאר השתתפו בהכנת הידיעה.