בשורות טובות מלשכת השר: יעקב ליצמן, שר הבריאות שחלה בקורונה, הודיע היום (שני) על החלמתו. ב-2 באפריל בשעות לילה הודיעה לשכתו על מחלתו, והיום בישר ליצמן כי הבדיקות קבעו שאינו חולה עוד. ליצמן מסר כי בכוונתו להמשיך בשגרת עבודתו. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי לשכת ליצמן, השר קיבל נתונים משתי בדיקות שליליות, כנדרש על פי משרד הבריאות. "התבשרתי על החלמה מלאה מהנגיף ברוך השם", אמר ליצמן. "זו הייתה בשבילי הזדמנות נאותה להיווכח אישית בעבודתם המסורה של צוותי הרפואה היקרים שלנו. תודתי לכל מי שהתעניין ודאג לשלומי".

עוד הוסיף השר: "אני קורא לאזרחי ישראל להמשיך לשמור על כל הוראות משרד הבריאות לריחוק חברתי. ההקלות שניתנו מותנות בשמירה קפדנית של הציבור על ההגבלות הקיימות. רק בדרך זו נוכל לנצח את נגיף קורונה, למען כלל אזרחי ישראל ובריאותם. יחד ננצח בעזרת השם".

ראש הממשלה נתניהו בירך על החדשות מלשכתו של השר. "אני שמח על החלמתו של שר הבריאות הרב יעקב ליצמן ורעייתו חוה ממחלת הקורונה", מסר. "ממשיכים לעבוד יחד להצלת חייהם של אזרחי ישראל". 

תחקיר N12 ששודר החודש חשף עדויות שלפיהן ליצמן הפר את ההנחיות והתפלל בביתו של חסיד גור אחר וגם בבית כנסת - בימים שקדמו לאבחונו כחולה. בלשכתו הכחישו את הדברים.

בעקבות ההודעה על מחלתו של ליצמן, בכירים רבים במשרד הבריאות ששהו במחיצתו הוכנסו לבידוד. גם ראש המוסד ואפילו ראש הממשלה נאלצו להיות בבידוד למשך שבועיים מהמפגש האחרון איתו. ליצמן עצמו החמיץ חלק מישיבות הממשלה והשרים שהתקיימו לאחרונה.

משרד הבריאות בדיון בצל הקורונה
ליצמן ובכירי המשרד לפני שחלה