המטה לביטחון לאומי עדכן הערב (חמישי) כי מספר חולי הקורונה בישראל עלה ל-6,857 (כולל המחלימים והנפטרים) ומספר המתים עומד כעת על 36 - מה שהפך את היממה האחרונה לקטלנית ביותר מאז תחילת ההתפרצות. מספר הבדיקות שהתבצעו עד כה הגיע ל-87,108, כשרק היום בוצעו מעל ל-6,000. לפי הערכות במהלך הלילה, או מחר, מספר החולים יחצה את רף ה-7,000, אך למרות העלייה במספר החולים - מספר המונשמים עוד לא נמצא ברף המטריד מבחינת משרד הבריאות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הערב הודיע בית החולים שערי צדק מטופל בן 84 שהיה מאושפז במחלקה לחולי קורונה נפטר מהנגיף. המטופל אושפז לפני מספר ימים במחלקה המבודדת בשערי צדק במצב בינוני, עם מחלות רקע רבות. ביומיים האחרונים מצבן הדרדר במהירות והוא הונשם עד שנפטר מהמחלה. בנוסף, בית החולים שרון הודיע כי מטופל נוסף בן 91, שסבל ממחלות רקע קשות, נפטר גם הוא מהנגיף.

מוקדם יותר הערב הודיע בית החולים הדסה עין כרם על פטירתה של אישה נוספת כתוצאה מנגיף הקורונה. החולה בת ה-98, סבלה ממחלות רקע וטופלה במשך עשרה ימים במחלקה למחלות מתפרצות, לאחר שנדבקה בבית האבות "נופים" בירושלים. חולה נוספת, בת 97 שסבלה גם היא ממחלות רקע, נפטרה במחלקת אשפוז רגילה. למרות שנבדקה פעמיים, נכון לשעה זו בדיקות המטוש שלה חזרו שליליות לקורונה.

מספר החולים הקשים ממשיך לעלות אך נראה שהקצב שלו דעך במעט -  והיום הוא עומד על 107, כשאתמול מספרם של החולים הקשים עמד על 95. מספר הבדיקות שבוצע עד לשעת פרסום הנתונים עמד על 6,169, אתמול מספרן עמד על 8,088. מספר המחלימים עד כה מהנגיף הגיע ל-334.

קורונה בישראל - בת ים
קורונה בישראל | צילום: Sebastian Scheiner, AP

עד כה חלו בצה"ל 116 משרתים בחובה, בקבע, ועובדי צה״ל, כולם במצב קל, מתוכם 16 החלימו או השתחררו משירות. סך הכל ישנם כיום 100 חולים בצה"ל. כמו כן, 3,052 חיילים בחובה, בקבע, ועובדי צה"ל מצויים בבידוד.

התפלגות גילאי החולים מראה כי רוב הנדבקים בישראל (23%) הם בגילאי 20-29 ואילו מספר הנדבקים בקרב גילאי 60 ומעלה מהווה כ-12% מהנדבקים. במשך עשרת הימים האחרונים שיעור השינוי היומי במספר הנדבקים המצטבר ירד, אך אתמול עלה בחזרה שיעור הנדבקים.

הנתון המעניין והחשוב ביותר הוא מספר המונשמים בישראל, שעומד על 87 אנשים "בלבד", 11 מהם נוספו ביממה האחרונה. במערכת הבריאות חוששים כי אם מספר הנדבקים יעלה באופן משמעותי, כך יגדלו הסיכויים שמספר המונשמים יעלה גם הוא. כזכור, למדינת ישראל יכולת מוגבלת של מכונות הנשמה והחשש הוא שמערכת הבריאות תקרוס במצב בו מספר המונשמים יעלה על מספר מכונות ההנשמה.