בית הדיור המוגן ״מגדל נופים״, עלה לכותרות בשבוע שעבר לאחר שעובדת סוציאלית שעבדה בו ובאה במגע עם הדיירים התגלתה בנשאית נגיף הקורונה, כפי שפורסם ב-N12 לראשונה. בשל החשש לדיירים, שמפאת גילם נמצאים בקבוצת סיכון, הם החליטו – אנחנו סוגרים את שערינו וכולם נכנסים לבידוד מרצון, אך האווירה בפנים שמחה ועליזה, כפי שמספר ל- N12 צביקה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

״זו בעיה מזוהה והיא לא נעימה כי אנחנו לא יודעים מתי זה ייגמר״, מספר הדייר בשיחה עמנו, ״יש לנו 3 אנשי צו חולים, שתי עובדות זרות חולות ודייר אחד שנדבק״.  צביקה עצמו נמצא כבר 10 ימים בבידוד בחדרו בתוך הבית, זאת לאחר שבא במגע עם חולה.

״צריך להמשיך לחיות״ 

״הבית ממשיך ומתנהל כרגיל, צריך להמשיך לחיות״, הוא מבהיר ומספר כיצד הבית ותושביו מתנהלים בימים אלו: ״הכל כאן קואופרטיבי אז ממשיכים כרגיל. הבית שייך לדייריו והוא מנהל בצורה של מועצה וצוות מקצועי כל אחד בפינה שלו התגייסו לעניין״.

״חלק מאנשי הצוות עברו להתגורר כאן בבניין כדי שלא יחזרו הביתה כל יום ואולי יכניסו את הנגיף מבחוץ״, צביקה ממשיך ומספר על שגרת היום בדיוק המוגן. ״יש עשרות דיירים שלא מבודדים, אז הם מביאים לכולם אוכל ועיתונאים. הם דואגים ושואלים את כולם מה מצבם - חיים טוב, אנחנו דור שעבר הרבה צרות אין לשכוח את זה״. 

 ״חיים טוב, אנחנו דור שעבר הרבה צרות אין לשכוח את זה״ 

לגבי הבידוד מבני המשפחה והחברים לבית, צביקה מרגיע ומספר שעם האמצעים של היום אין מה לדאוג. ״אני לא כזה סובל, יש לנו טלפונים וסקייפ וכל מיני דברים. ספקים מבחוץ מביאים לנו הכל, והדיירים שלא בבידוד מחלקים לנו את האוכל, אנחנו מזמינים את מה שאנחנו בטלפון. אף אחד לא רעב ולא מלוכלך, אם מישהו חולה במשהו אחר הוא מקבל את הטיפול״.

 הבעיה היא שלא יודעים כמה זמן זה ימשך

״כמעט כולם בבידוד מרצון כ-20 בידוד חובה״, צביקה אומר. ״האמצעי היחיד שיש לנו הוא הבידוד, אין חיסון ואין כלום - זה הדרך היחידה לא להידבק. יש 160 דיירים כאן ועוד כמה במחלקה הסיעודית. אחת הבעיות היא שאין אופק. לא יודעים כמה זמן זה ימשך״. כעת הדיירים מבקשים ממשרד הבריאות שיעשו בדיקות לנגיף לכלל הדיירים‎.