נגיף הקורונה מתפשט במערכת החינוך: עלייה נוספת במספר בתי הספר ברחבי הארץ שסגרו היום (רביעי) את שעריהם לאחר שהתגלו בהם תלמידים ואנשי צוות שנדבקו בקורונה. בין מוסדות החינוך שעצרו את פעילותם הבוקר - תיכון בבאר שבע, שני תיכונים בבת ים, שני בתי ספר יסודיים בתל אביב, שני בתי ספר בירושלים ותיכון בחדרה. לפי נתוני משרד החינוך אלפי תלמידים ואנשי צוות שוהים כעת בבידוד, ו-42 בתי ספר ברחבי הארץ נסגרו. 

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לפי הנתונים שפורסמו היום בצוהריים, קרוב ל- 2,000 תלמידים ועובדי הוראה נוספו לבידוד - עלייה מ-4,925
ל: 6,831. למספר החולים במערכת החינוך נוספו עוד 19 איש, וכעת הנתון עומד על 244. 

היום פורסם לראשונה ב-N12 כי תלמידה באולפנת צביה באשקלון נדבקה בקורונה. 550 התלמידים והצוות החינוכי יישלחו לבידוד. 

ההחלטה הבוקר לסגור את התיכונים "שזר" ו"מלטון" בבת ים התקבלה לאחר שהתגלתה אתמול תלמידה שלישית בעיר החולה בקורונה. תלמיד ותלמידה נוספים מבת ים אובחנו בשבוע שעבר, אולם עד כה החליטה העירייה שהמוסדות ימשיכו לפעול תוך בידוד חלק מהתלמידים והמורים. כעת, עם גילוי החולה הנוספת, החליטה העירייה בהתייעצות עם משרד החינוך לעצור את הלימודים בתיכונים אלו.

קורונה, בית ספר, נתניה
המגמה נמשכת: שוב - בתי ספר נסגרים ברחבי הארץ בגלל הימצאות תחלואה | צילום: JACK GUEZ, AFP

מוסדות החינוך שנסגרו בתל אביב הם בית הספר היסודי "הגליל", השוכן בדרום העיר, ובית הספר "הירדן". גורם בסביבת בית ספר "הגליל" סיפר ל-N12 כי עם קבלת תוצאות הבדיקה של תלמיד בכיתה א' הוחלט מיד על סגירתו. כעת, לאור אבחון התלמיד חולה, מקווים בבית הספר שכלל התלמידים והצוות החינוכי יישלחו גם הם להיבדק. זהו המקרה השני בבית הספר, לאחר שלפני כשלושה שבועות אובחנה אחת הסייעות כחולה.

בבאר שבע רשימת מוסדות החינוך שעצרו את פעילותם הולכת ומתארכת, ו"מקיף ג'" הוא התיכון השלישי בעיר שנסגר. לפניו נסגרו התיכונים "מקיף ו'" שבו התגלה תלמיד חולה ותיכון "מקיף ז'", שבו הוחלט על סגירת בית הספר על אף שלא נמצאו בו חולים מאומתים. עוד נסגרו בעיר בשבוע האחרון גן ילדים ובית ספר יסודי.  

הצהרת שר החינוך יואב גלנט
תקף את מדיניות משרד הבריאות. שר החינוך גלנט | צילום: לע"מ

בירושלים נסגרו היום תיכון סליסברג, לאחר שהתגלו בו שני תלמידים חולים, ובית הספר זלמן ארן שבו התגלו שלושה תלמידים שנדבקו. בחדרה נסגר התיכון הרב-תחומי לאחר שנוספו 2 תלמידות למניין החולים - ומספרם הכולל עומד כעת על 3 תלמידים ומורה. 2,196 תלמידים, 217 מורים ו-33 אנשי מנהלה מבית הספר הוכנסו לבידוד.

יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס תקף את התנהלות מערכת החינוך סביב המשבר. בראיון לגל"צ אמר: "קפסולות זו אמירה של פקידים מנותקים". לדבריו, "צריך לטפל בהתפרצויות הקורונה נקודתית. אם נסגור את התיכונים - גם הגנים ובתי הספר ייסגרו, נחזור לקטסטרופה ואז באמת לא נוכל לעצור את ההידרדרות הכלכלית".

אמש, במהלך הערכת מצב שהתקיימה אצל ראש הממשלה נתניהו, הוחלט שבתי הספר לא ייסגרו. זאת, בניגוד להמלצת שר הבריאות אדלשטיין לסגור את חטיבות הביניים והתיכונים בירושלים. שר החינוך גלנט ביקר את משרד הבריאות ואמר: "הם זורעים פאניקה מיותרת".