מבקר המדינה מתניהו אנגלמן החל לזמן נציגים משלל המשרדים הממשלתיים והחברות הקשורות למאבק בקורונה כדי לבחון את התנהלות משרד הבריאות בתקופה זו - כך פורסם הערב (שני) לראשונה בתוכנית חיסכון. כבר בשבוע הבא ייפגשו אנשי משרד המבקר עם נציגי מכון ויצמן, שהסכסוך המתוקשר בינו לבין משרד הבריאות החריף במהלך המשבר.

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

אנשי המבקר כבר קיימו פגישה ראשונה עם מנהלי מעבדות הבדיקה, איתם דנו על ניהול מערך הבדיקות במהלך משבר הקורונה, שעורר הדים רבים בציבור. בשבוע הבא כאמור ייפגש המבקר עם מכון ויצמן, שהודיע בתחילת החודש על הפסקת ההתקשרות שלו עם משרד הבריאות בשל "הטלת דופי והעלאת טענות חסרות שחר כלפי המכון".

משה בר סימן טוב ויעקב ליצמן
שר הבריאות לשעבר ליצמן, ומנכ"ל המשרד היוצא בר סימן טוב | עיבוד: אלכס קולומויסקי, פלאש 90

בהמשך החודש צפוי להיפגש מבקר המדינה גם עם המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, איתמר גרוטו, ועם מנכ"ל המשרד היוצא, משה בר סימן טוב. מאז עזב את משרדו, שר הבריאות לשעבר, יעקב ליצמן, העביר ביקורת חריפה על התנהלותו של בר סימן טוב ואף אמר בריאיון כי "נתניהו נענה לפחדים של מנכ"ל משרד הבריאות. הייתה בהלת יתר". על כך השיב בר סימן טוב כי הוא אמנם "מכבד את ליצמן" אך המשרד "ממשיך להיערך".

במשרד המבקר מעריכים כי פרסום הדוח המלא על שלל מסקנותיו יתרחש רק בתחילת שנת 2021. הדוח צפוי לכלול גם ביקורת על היערכות משרד הבריאות לגל השני של הקורונה בארץ, שעל פי ההערכות יתרחש בעונת החורף בשנה הבאה.

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה כי "המשרד מברך כל בדיקה שתעשה על מנת להערך ולהשתפר לקראת אפשרות של גל נוסף".