יממה לאחר שנחשף כי עובד בבית האבות "משען" בחולון נדבק בקורונה, הבוקר (רביעי) הודיעה הנהלת המקום כי גם אשתו, מטפלת שעובדת במקום, אובחנה כחולה. בניגוד למקרה הראשון, ולאחר הביקורת הקשה שספגה, הפעם נהגה ההנהלה בשקיפות ושלחה לדיירים מכתב מפורט על ההתפתחות החדשה. שתי קשישות שבאו במגע עם המטפלת נשלחו לבידוד, והדיירים מבקשים שכל באי המקום ייבדקו בדחיפות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הנהלת הבית עודכנה אתמול בלילה כי מטפלת של חברת מטב היא חולת קורונה מאומתת", נמסר בהודעה לדיירים. "המטפלת בביתה ואינה נמצאת במתחם מתאריך 23.3.2020. שתי דיירות שטופלו על ידה נכנסו לבידוד הגנתי עקב החשיפה שלהן אליה. משפחות הדיירים קיבלו הודעה ממנהל הבית והמלצנו להן לבצע בדיקה. כל הדיירים בקומות שבהן הן מתגוררות עודכנו".

עוד נכתב בהודעה: "הנהלת הבית פועלת על פי הנחיות משרד הבריאות ותמשיך לעדכן אתכם ואת משפחותיכם בכל התפתחות. הנהלת הבית מבקשת לא לאפשר יציאה של מטפלות במהלך יום העבודה לצורך קניות. ניתן להיעזר בשירות משלוחים. צוות הבית יסייע בהבאת המצרכים לדירות מהשער הראשי".

"תתעוררו לפני שיהיה אסון"

"אני מאוד חוששת, זה נורא מפחיד", סיפרה ל-N12 קשישה שמתגוררת במקום. "אנחנו מבקשים בדחיפות שיעשו פה בדיקות לכולנו. אנחנו חיים בחוסר ודאות". נכדתה הצטרפה לבקשה זו: "אנחנו דורשים מהנהלת בית האבות שינהגו הפעם, להבדיל מהפעם הקודמת, בשקיפות וממשרד הבריאות לבצע בדיקות לכל הדיירים ואנשי הצוות". 

"מתברר שבית האבות הפך למוקד הדבקה וזה מאוד מפחיד אותנו", הוסיפה הנכדה המודאגת. "לא ראינו את סבתא כבר שבועיים ואנחנו יודעים שהיא מאוד סובלת וכואב לה. היא והחברים שלה מרגישים חסרי אונים, בחוסר ודאות מוחלט. אנחנו מבקשים שהנהלת בית האבות ומשרד הבריאות יתעוררו לפני שיהיה אסון. אנחנו בטוחים שיתגלו שם בימים הקרובים מקרים והדבקות נוספות וזו לא שאלה של אם, אלא של מתי ומי".

ב"משען" מסרו אתמול בתגובה לטענות: "הנהלת בית הדיור המוגן של משען בחולון הודיעה למשפחות הדיירים על העובדה שעובד מחסן חלה בקורונה. בני המשפחה נתבקשו ליידע את קרוביהם המתגוררים אצלנו על מנת לא ליצור פאניקה. בשגרה אוספים את הדיירים על מנת לעדכנם בנושאים שונים, אך בשל צו השעה, לא ניתן לקיים אסיפה ולכן נבחרה דרך פעולה זאת".