אחרי חודש בבידוד: מרדכי כרמי שהחלים מנגיף הקורונה פגש סוף סוף אשתו רינה לה הוא נשוי ב-70 השנים האחרונות. בן ה-91 ואשתו מתגוררים בבית האבות משען, המקום שספג מכה קשה בגל הקורונה הראשון, ואיבד 14 מדייריו שמתו מהנגיף.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

רגע לפני המפגש המחודש עם רינה אישתו, מרדכי לא הצליח להסתיר את ההתרגשות: "אני מאוד מאוד מתרגש. כל כך הרבה זמן נשואים. חסר משהו ממני בלעדיה והנה עכשיו אני הולך לפגוש אותה. אני מתרגש ורוצה לראות אותה. אי אפשר עם הקורונה לחבק, אז אני רוצה לעודד אותה".

למרות שבני משפחתו הציעו למרדכי לעבור לגור עמם לאחר שהחלים, הוא התעקש לחזור לבית האבות משען בבאר שבע, אל רינה אישתו. "ראיתי שהיא סובלת. זה כמו שאני סובל. היא חלק ממני. זה קשה לא יכולתי שהיא מסכנה סובלת לבד".

משען בית אבות (צילום: החדשות 12, החדשות12)
משען בית אבות | צילום: החדשות 12, החדשות12

כעת לאחר שיצא מרדכי מהבידוד הארוך, הם נפגשו שוב. "אני שבור", אמר לאחר שראה את רינה כשישבה על כיסא גלגלים ולא הצליחה לתקשר עימו. "יש לך אישה, אתה חי איתה 70 שנה ועכשיו רואה אותה ככה. חשבתי שאדבר איתה ויהיה אחרת. היא לא שומעת, זה קשה מאוד גם לה וגם לי".

המקרה של מרדכי הוא לא היחיד. גם בקרב הצוות המטפל ישנם אנשים שלא ראו את היקרים להם מכל תקופה ארוכה. טטיאנה דוידוביץ, מטפלת בבית האבות משען סיפרה: "לא רציתי שהילד שלי ידבק אז הכנסתי אותו להורים שלי. הם טיפלו בו במשך 3 שבועות. היה קשה להסביר למה אמא לא לוקחת אותו בסוף היום. חוזרת מהעבודה ל-4 קירות, לא רואה את הילד שלך זה קורע".

רבים איבדו במשען את יקיריהם, חלקם עדיין אוספים את הפצעים, נזכרים באנשים שיותר לא ישובו. ועם זאת, יש גם אופטימיות, האנשים שעדיין כאן, הדיירים ואנשי הצוות, נאחזים אחד בשני, ומנסים לעבור ביחד את התקופה הזאת.