התפרצות נגיף הקורונה: לפי הודעת משרד הבריאות, עד הערב (ראשון) התגלו 213 ישראלים שחלו בקורונה. מצבם של שני חולים מוגדר קשה, 12 חולים מאושפזים במצב בינוני ומצבם של 195 מהם – רוב מוחץ – מוגדר קל. ארבעה נוספים כבר החלימו מהמחלה. יותר מ-38 אלף ישראלים נמצאים בבידוד. הנתונים מתפרסמים שעות לאחר שההגבלות החדשות, שהותירו מאות אלפי עובדים בביתם, נכנסו לתוקף.

אלו המסלולים שעשו חולי הקורונה האחרונים

הערב פורסם כי ראש הממשלה וסביבתו, שנבדקו על מנת לגלות אם נדבקו, אינם נשאים של הנגיף והבדיקות יצאו תקינות. עוד התברר הערב כי חולה 29, עובד מד"א שעד כה לא היה ידוע מקור הידבקותו, נדבק ככל הנראה מבן משפחה - שהיה חשוף לחולה מאומת אחר. 

החולים במצב הקשה ביותר מטופלים בבית החולים שיבא ובתל אביב. לפי החלוקה של משרד הבריאות, תשעה חולים נמצאים בדרך לאשפוז. 167 מאושפזים ו-33 חולים נמצאים בביתם.

עוד עולה מהעדכון האחרון כי 2,593 אנשי צוות רפואי נמצאים בבידוד – ו-18 מהם אובחנו כחולים מאומתים. 7 מתוכם הם רופאים, ארבעה – אחיות, שלושה עובדי מערך לוגיסטי, שני חובשי רפואת חירום, רוקח אחד ועובד אחד בתחום הפיזיותרפיה/ריפוי בעיסוק.

בנימין נתניהו הצהרת קורונה
הורה על הגבלות חדשות - ונבדק. נתניהו | צילום: אוליבר פיטוסי , פלאש 90

גם נתניהו עבר בדיקה לגילוי נגיף הקורונה

המשטרה הודיעה הערב כי פתחה עד כה ב-52 תיקי חקירה נגד מפרי בידוד. היום נפתחו 7 חקירות נוספות בעקבות חשד להפצת הודעות כזב (Fake news).

בעקבות התפשטות המגיפה ועליית מניין החולים בקורונה בישראל, ראש הממשלה בנימין נתניהו עבר היום בדיקה שתכריע האם גם הוא בין הנדבקים. סמנכ"ל ביטחון וחירום במשרד ראש הממשלה הכריע כי יש לעשות בדיקות קורונה שגרתיות לכל האנשים שנמצאים בסביבתו הקרובה של ראש הממשלה, וכן לעשות בדיקה גם לנתניהו עצמו. 

עוד נמסר כי ראש הממשלה, והאנשים המקיפים אותו כלל לא הראו סימפטומים בימים האחרונים ולפני ביצוע הבדיקה. לאחר מספר שעות נמסר כי הבדיקות יצאו תקינות ואיש לא נדבק.. 

 

הנחיות משרד הבריאות שפורסמו אמש:

- כלל בתי הספר וגני הילדים ייסגרו: כולל חינוך ומיוחד וללא קשר למספר הילדים במסגרת. ההנחיה חלה גם על פנימיות, ישיבות הסדר, ישיבות גבוהות, מעונות יום, משפחתונים, מחנות נוער, קייטנות וצהרונים.

- כלל מתקני משרד הרווחה שיש בהם לינה חוץ ביתית ימשיכו בפעילות רגילה: ההנחיה חלה על הוסטלים, מעונות לנוער בסיכון, פנימיות, ובתי אבות. לצד זאת, מרכזי היום לקשישים ומעונות יום שיקומיים ייסגרו.

- כל מקומות הבילוי והפנאי ייסגרו: בכלל זה קניונים, ברים, בתי אוכל (למעט אוכל שנמכר שלא לצריכה במקום), חדרי כושר, פארקי מים, גני חיות, בתי קולנוע ומוסדות תרבות, מתקני שעשועים, לונה פארקים ואתרי מורשת.

- מרכולים ובתי מרקחת יישארו פתוחים.

- חל איסור על כל התכנסות של יותר מ-10 אנשים.

- משרד הבריאות ממליץ להימנע ככל הניתן משימוש בתחבורה ציבורית.

- על מקומות העבודה להיערך להעברת העבודה לבית: בשלב זה ניתן להמשיך בפעילות תוך שמירה על מרחק שני מטרים בין העובדים.

- יש להימנע מנסיעה של יותר מ-2 בני אדם ברכב.

- כלי שיט ציבוריים ורכבלים ייסגרו.

- תפילות וטקסים דתיים ייערכו רק בקבוצות של עד 10 אנשים - ובמרחק של 2 מטרים בין אדם לאדם.

- בתי מרחץ ומקוואות גברים ייסגרו.

- חל איסור לבקר קרובים במסגרות רווחה, סיעוד או בריאות המשמשות כבתים קבועים עבור תושביהם - למעט מלווה אחד לכל היותר, רצוי מלווה קבוע.

- עסקים לטיפול שאינו רפואי בגוף האדם ייסגרו.

- ברשויות המקומיות: כל תנועות הנוער וחוגי העירייה השונים מושבתים. חדרי כושר, קאנטרי קלאב ובריכות עירוניות - ייסגרו.

- אגף הרישוי: לא יתקיימו בחינות מעשיות, בחינות תיאוריה ורענון נהיגה יתקיימו בכיתות של עד 10 משתתפים. משרדי הרישוי ימשיכו לקבל קהל בהזמנת תור מראש ותוך ויסות המוזמנים כך שלא יהיו יותר מעשרה ממתינים בכל סניף בו זמנית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות