נתניהו נבדק ונמצא שלילי לקורונה: בעקבות התפשטות המגפה ועליית מניין החולים בקורונה בישראל, ראש הממשלה בנימין נתניהו עבר היום (ראשון) בדיקה לגילוי נגיף הקורונה. כעבור שעות התברר שנתניהו לא נדבק בנגיף - וכך גם יועציו הקרובים. סמנכ"ל ביטחון וחירום במשרד ראש הממשלה הכריע כי יש לערוך בדיקות קורונה שגרתיות לכל האנשים שנמצאים בסביבתו הקרובה של ראש הממשלה, וכן לעשות בדיקה גם לנתניהו עצמו.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

גם מנהיג המעצמה הגדולה בעולם, נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ עבר בדיקה שלשום, ואתמול פורסם כי לא נדבק בקורונה. הבדיקה בוצעה לאחר שטראמפ בא במגע עם חולה קורונה מאובחן מפמליית נשיא ברזיל. רופאו של טראמפ, שון קונלי, הודיע - באישור טראמפ - על התוצאות. "לאחר דיון מעיק עם הנושא על הבדיקה, החלטתי להמשיך בכך ולבצע את הבדיקה. הערב קיבלתי אישור כי תוצאות הבדיקה הן שליליות". הרופא הוסיף: "שבוע לאחר ארוחת הערב עם המשלחת הברזילאית באתר מאר-א-לאגו, הנשיא אינו מפגין אף תסמין".

 

טראמפ פונה לציבור
טראמפ עבר בדיקה ונמצא שלילי | צילום: AP

רעייתו של ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו אובחנה כחולת קורונה ולכן נאלץ ראש הממשלה הקנדי להכנס לבידוד. רעייתו חשה בטוב, סובלת מתסמינים מתונים ותשאר בבידוד, כך על פי הצהרה שפורסמה על ידי משרדו. לטרודו עצמו אין תסמינים, אבל הוא יישאר בבידוד למשך 14 יום. הוא לא אובחן כרגע כחולה, כיוון שהוא ללא כל סימפטומים, ובהודעת משרדו נאמר שהוא "ימשיך למלא את חובותיו כרגיל".