לא ממוגנים: 3,000 אנשי רפואה בישראל נמצאים כעת בבידוד. במערכת הבריאות שואפים לשמור עליהם על מנת שהתפקוד והכשירות של בתי החולים והמרפאות יהיה גבוה כמה שרק ניתן. אבל נראה שמבחינה לוגיסטית – לא נעשה מספיק. חוסר ההקפדה על משמרות נפרדות של אחיות ורופאים כאחד עלול להביא לבידוד מאסיבי של הצוותים, ובמקרה הגרוע יותר – הדבקה רחבה שלהם בנגיף הקורונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החשש המרכזי הוא שאחד מאנשי הצוות יידבק בנגיף, מה שיחייב את שאר הרופאים והאחיות שעבדו לצידו להיכנס מיידית לבידוד כדי שלא ירחיבו את ההתפשטות. לכן, ברוב בתי החולים בארץ החליטו לנקוט במהלך של יצירת משמרות נפרדות לאנשי צוות קבועים בכל פעם, כדי לצמצם את פוטנציאל ההשבתה של המערכת.  

אלא שבעוד שהרופאים הופרדו לקבוצות העובדות במשמרות של 12 שעות, אשר אינן מתערבבות אחת עם השנייה, האחיות הופרדו למשמרות של 8 שעות. כלומר, ישנה חפיפה בין משמרות שאמורות להיות נפרדות לחלוטין – ואחיות באות במגע עם יותר מקבוצת רופאים קבועה בכל פעם. הסכנה הגדולה היא שיווצר בידוד המוני של צוותים רבים בבתי החולים, דבר שעשוי לפגוע במערך הטיפול בחולי הקורונה, שמספרם הולך וגדל מידי יום.  

משיחות עם רופאים ואחיות עולה דאגה רבה מהסוגייה הזו. בימים האחרונים התקיימו ישיבות בנושא במשרדי הממשלה השונים, אך בשלב זה לא מסתמן פתרון. כשצוות רפואי מאסיבי ייאלץ להיכנס לבידוד ולא יהיו ידיים עובדות להצלת חיים של חולים – הדבר עשוי להתברר כמסוכן מאוד.