חולת קורונה שהיתה מונשמת במצב קשה במחלקת טיפול נמרץ של בית החולים וולפסון, נפטרה היום (שלישי) בגיל 67. האישה סבלה ממחלת רקע קשה ומדובר במקרה המוות השני של מחלת הקורונה בישראל. בתוך כך, משרד הבריאות הודיע כי הפג בן החודשיים שמוקדם יותר השבוע דווח שנדבק בנגיף - לא חולה בקורונה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מבית החולים נמסר כי "צוות הטיפול הנמרץ שלנו נלחם על חייה במסירות רבה, אך מצבה התדרדר, ולמרות טיפול אינטנסיבי היא נפטרה. אנו משתתפים בצערה של המשפחה. נמסרה להם הודעה בנושא וצוותי העבודה הסוציאלית שלנו בקשר עמם".

קורונה בישראל - בי
קורונה בישראל - בי"ח אסותא אשדוד | צילום: JACK GUEZ, AP

בהמשך לדיווח מוקדם יותר השבוע על פג בן חודשיים המאושפז בבית החולים "שערי צדק" שנדבק מקורונה כתוצאה ממגע עם עובדת בפגייה, מבית החולים נמסר כי בוצעו לפג שלוש בדיקות נוספות לגילוי הידבקות בקורונה ובכולן התוצאות חזרו שליליות. כעת מתבצעת עבודה מול משרד הבריאות באשר לשחרור הצוותים שהונחו להיכנס לבידוד.

מוקדם יותר היום פרסם משרד הבריאות נתונים מעודכנים לפיהם 1,656 ישראלים כבר נדבקו בנגיף. במשרד ציינו כי מדובר בעלייה של 449 מקרים מאומתים ביחס לאתמול בבוקר. מתוך המקרים שאובחנו עד כה, 31 חולים במצב קשה ו-47 במצב בינוני.

הנפטר הראשון מקורונה בישראל הוא אריה אבן ז"ל בן ה-88 מירושלים, שמת בסוף השבוע האחרון. מצבם של 1,528 ישראלים שנדבקו בנגיף מוגדר קל. האישה בת ה-67 שנפטרה היום היא הקורבן השני של המחלה.

אריה אבן, מת מקורונה
אריה אבן ז"ל, הקורבן הראשון | צילום: באדיבות המשפחה

היום פורסם לראשונה ב-N12 שמשרד הבריאות מפציר בראש הממשלה להכריז על סגר מלא בישראל. השרים צפויים להכריע בנושא היום בהצבעה טלפונית, ובמהלך הדיונים המקדימים נרשמו עימותים בין משרד האוצר למשרד הבריאות שהביאו לדחיית ההצבעה.