הקורונה בישראל: על פי הנתונים המעודכנים, 1,656 ישראלים כבר נדבקו בנגיף - כך הודיע הבוקר (שלישי) משרד הבריאות. מדובר בעלייה של 214 חולים בהשוואה לאמש. במשרד הבריאות ציינו כי מדובר ב-449 מקרים מאומתים חדשים בהשוואה לאתמול בבוקר. במקביל לפרסום הנתונים, נמשכים הדיונים על ההגבלות לציבור: הבוקר פורסם ב-N12 תרחיש האימים שהציג נתניהו לשרים בנוגע להתפשטות המחלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מתוך המקרים שאובחנו עד כה, 31 חולים במצב קשה ו-47 במצב בינוני. ישראלי אחד – אריה אבן ז"ל בן ה-88 מירושלים –  נפטר בסוף השבוע. מצבם של 1,528 ישראלים שנדבקו בנגיף מוגדר קל. במהלך אתמול חלה עלייה של 371 חולים, ובערב מספר החולים עמד על 1,442, מהם 29 במצב קשה.

עוד עולה מהנתונים כי ב-24 השעות האחרונות נלקחו 3,743 בדיקות. ההערכה היא שככל שתימשך העלייה במספרן של הבדיקות, כך יירשם גם זינוק במספר החולים.

מבין חולי הקורונה בקהילה (כלומר, לא מטופלים בבית חולים), 161 נמצאים בבתי מלון ו-652 מאושפזים בביתם. עד כה שהו 135,549 ישראלים בבידוד: נכון להיום נמצאים יותר מ-71 אלף ישראלים בבידוד, מתוכם 773 החלו את הבידוד כיום.

מבחנה עם נגיף הקורונה
יותר מ-3,700 בדיקות ביום | צילום: רויטרס

עוד לפני פרסום הנתונים של משרד הבריאות, בצה"ל הודיעו על עלייה נוספת במספר המשרתים שחלו בקורונה: עד כה אובחנו בצה"ל 23 חולים. שלושת החולים החדשים בצבא - חולה 1251, חולה 1332 וחולה 1356 - מטופלים ומצבם מוגדר קל. 

עוד נמסר: "חיל הרפואה, בשיתוף משרד הבריאות, מבצע חקירה אפידמיולוגית מקיפה שממצאיה יפורסמו בהמשך. לאנשים שהיו עמם במגע נמסרה הודעה. אנשים נוספים שהיו עמם במגע מאותרים כעת". 

במהלך הלילה קיים ראש הממשלה נתניהו ישיבה טלפונית עם שרי הממשלה והזהיר מפני קטסטרופה בריאותית. "אנחנו עלולים להגיע למיליון נדבקים תוך חודש", טען. במצב קשה יכולים להיות גם עשרת אלפים מתים בישראל כמו שחוזים במודלים המחמירים של משרד הבריאות". בדיונים הועלתה התחושה שבציבור טרם הפנימו את קצב ההתפשטות של הנגיף.

היום צפויים השרים להחליט לאסור על ריצה או פעילות ספורטיבית מחוץ לבית ולקבוע שהמרחק המאושר ליציאה של אזרחים מביתם יוגבל ל-100 מטר - למעט לצורך יציאה לקניות חיוניות.