לאחר שאתמול חשפנו כי מלון "דן פנורמה" שבטיילת תל אביב יהפוך למלון שיקלוט את הנדבקים בנגיף הקורונה, היום (שלישי) אנו מספקים לכם הצצה ראשונה מתוך המלון. בימים אלו דן פנורמה הופך למתחם מבודד עבור החולים שמצבם קל: כך נראות ההכנות והמאמצים להפיכת המרחב לסטרילי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

צוות המלון מכין עבור החולים שטח סטרילי ומבודד, והם יוצבו בקומה נפרדת ואף ישתמשו במעליות ייחודיות. במלון הוצבו שלטים שמדריכים את הנשאים היכן נמצאת כל מרפאה - באיזה חדר נמצאת קופת חולים מכבי ובאיזה חדר קופת חולים כללית. כל נשא יתודרך לאיזה חדר הוא יכול להגיע לפי קופת החולים שאליה הוא משתייך.

מלון לחולי קורונה בתל אביב
הכניסה לקומת הקורונה

באחד החדרים במלון נבנתה מחיצה, שדרכה יוכלו לתקשר הנשאים עם צוות המלון. במקום הוצב טלפון חלון קטן שדרכו יהיה אפשר לתקשר. עוד הוכן במלון חדר שהייה מותאם לאורחים, עם משחקי חברה: בחדר ההוא יוכלו לשהות הנשאים כדי להעביר את הזמן.

בכניסה לקומה שבה ישכנו את הנשאים הוצב שולחן שאליו יוכלו החולים לצאת כדי להכין שתייה ולהתכבד בעוגיות שיונחו עבורם. עוד טרחו במלון להכשיר מעליות מופרדות, שרק בהן הנשאים יוכלו להשתמש. המעליות של נשאי הקורונה יהיו מופרדות מהמעליות של הצוותים.

מלון לחולי קורונה בתל אביב
שולחן ההתרעננות עבור הנשאים

הפרויקט לאשפוז החולים במלונות זכה לשם "מלוניות החלמה קהילתיות" מטעם משרד הביטחון. שלוש רשתות בתי המלון פתאל, ישרוטל ודן השתתפו בהליך התחרותי והציגו את פריסת המלונות וגודלם. בסוף התהליך בחר משרד הביטחון בהצעה של רשת דן לשני המלונות הראשונים. 

מלון לחולי קורונה בתל אביב
שילוט הוצב עבור החולים

אתמול הודיע שר הביטחון בנט כי מיקומן של שתי מלוניות נסגר באופן סופי: דן פנורמה בתל אביב ודן בירושלים, הסמוך לבית החולים הדסה הר הצופים. "שתי המלוניות אלו יופעלו עד סוף השבוע", ציין. שני אתרים נוספים יוכשרו בצפון ובדרום יחד עם פיקוד העורף.

עוד אמר בנט: "אני מודה לפיקוד העורף ולמשרד הבריאות על שיתוף הפעולה. חזון שביום שישי האחרון היה נראה שאפתני ורחוק - מתחיל לפעול. הדרך להיאבק בהתפשטות הקורונה היא בשיתוף פעולה, בהגדלת הבדיקות ובמעבר לבידוד והחלמה קהילתיים".