שתי תקריות חמורות בתוך שעות, המשטרה נדרשה להתערב: היום (שלישי) הוזעקו שוטרים לקופת חולים בתל אביב, לאחר שזוג שנדרש להישאר בבידוד הפר את הנהלים והחל להסתובב במתחם. הלילה עוכב חולה עם חשד לקורונה בתחנת רכבת בבאר שבע - לאחר שברח מבית חולים בצפון הארץ.  המשטרה פרסמה היום תיעוד מההשתלטות על החשוד בתחנת הרכבת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

באירוע הראשון התקבל במשטרה דיווח על חולה עם חשד לקורונה, שברח ממיון בבית חולים בצפון וככל הנראה נמצא בדרכו על הרכבת לבאר שבע. מיד עם קבלת הדיווח, הרכבת נעצרה בהוראת המשטרה ליד אוניברסיטת באר שבע.

מיון  (צילום: דוברות טרם)
ארכיון | צילום: דוברות טרם

שוטרים הוזעקו למקום, התמגנו בציוד מיגון ייעודי וביצעו סריקה ברכבת עד שאיתרו את החשוד. הוא עוכב תוך הרחקת קהל ובידוד הדרך מאזרחים, והוא הועבר להמשך טיפול ובדיקה בבית החולים סורוקה בעיר.

"משטרת ישראל קוראת לציבור כולו, להישמע להנחיות והוראות משרד הבריאות כלשונן, שכן אי קיומם משבש את המאמץ הלאומי במאבק בהתפרצות הנגיף והתפשטותו בישראל", נמסר. "לצד המשך אכיפת החוק ושמירת הסדר בישראל, משטרת ישראל תמשיך לפעול לאכיפת הנחיות משרד הבריאות למניעת התפשטות נגיף הקורונה, במרחב הציבורי, בבתי העסקים ובכל מקום אחר, הכול במטרה לשמור על שלום הציבור ובריאותו".

שעות לאחר מכן התרחש אירוע חמור במרפאת קופת חולים "מאוחדת" בתל אביב. בני זוג שחשו ברע הגיעו להיבדק, ומבדיקה ראשונית עלה חשד שהשניים נדבקו בקורונה. הזוג הועבר על פי הנהלים להמתנה בחדר נפרד וצוות המרפאה הזמין צוות מד"א - אך השניים לא צייתו להנחיות הצוות הרפואי.

 

מעצר חולה שלפי החשד נדבק בקורונה ברכבת בבאר שבע (צילום: דוברות המשטרה)
השוטרים, עם ציוד בידוד, עיכבו את החשוד | צילום: דוברות המשטרה

על פי דיווח ראשני, בני הזוג יצאו מהחדר המבודד שהוקצה להם בקופת החולים ברחוב שפרינצק בתל אביב, והחלו להסתובב במרפאה על אף האיסור. למקום הוזעקה משטרה.

האירוע החריג מצטרף לדיווח מאתמול לפיו חולה בקורונה ניסה להימלט מהאגף המבודד, שבו הוא אושפז בבית החולים וולפסון, ובדרכו החוצה פרץ את הדלתות באלימות וניפץ את אחד החלונות. שוטרים שהגיעו למקום סייעו להחזירו לחדרו, ובמשטרה מסרו כי לאחר שיחלים הוא יזומן לחקירה.