בהלת הקורונה בישראל: בעקבות הידבקות של אחד התלמידים בנגיף, כל תלמידי בית הספר המקיף בקיבוץ גבעת ברנר ייכנסו היום (רביעי) לבידוד. בבית הספר לומדים כ-1150 תלמידים, תלמידי שכבת יב' שהיו במהלך טיול שנתי הפסיקו את הטיול וחזרו לביתם. התלמיד הלומד בכיתה ט' בבית הספר עבד בחנות הפיראט האדום. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפני זמן קצר פורסם שאחת הישראליות לגביה עדכן משרד הבריאות במהלך הלילה שנדבקה בנגיף הקורונה - היא סגנית מנהלת בבית ספר יסודי בקריית אונו. מדובר באישה ששהתה יותר מ-15 דקות בחנות הפיראט האדום. כל התלמידים שלה הורו להיכנס לבידוד ביתי.

אביו של הנער שאובחן כחולה בקורונה סיפר בשיחה עם N12 כיצד גילה שבנו נדבק. "לפני כמה ימים הזמנו את מד"א שיבואו לעשות לנו בדיקה", סיפר. עשו בדיקה -  ואתמול בלילה קיבלנו תוצאות שזה חיובי. הוא מרגיש בסדר, קצת מצונן, מעט משתעל וזהו".

בית הספר ברנר (צילום: N12)
בית הספר ברנר | צילום: N12

"הילד עצמו מרגיש בסדר, קצת מצונן, מעט משתעל וזהו", הוסיף האב. "אני גר בבידוד כבר כמה ימים, מיום שבת. יש לנו עוד 2 בנות, מאתמול בלילה כולן בבידוד. כולם מרגישים טוב. כן משתעלים, אבל יהיה בסדר". אם לילד שלומד בבית הספר: "תחושות קשות - היום העירו אותנו עם ה'בשורה' שאחד התלמידים מהשכבה שלנו חולה. זה מפחיד. בית הספר התנהג לפי מה שצריך, אין לנו שום טענות כלפיהם".

איציק חולדאי, מנהל בית הספר העביר מסר להורים ולתלמידים: "חשוב לומר, חוץ ממנו, אף תלמיד בבית הספר לא נדבק", הסביר. "ברגע שמישהו נחשף לאדם שהוא חולה צריך להיכנס לבידוד כדי לוודא שלא מדביקים הלאה. בהתחלה הייתה הנחייה לבודד רק מי שנמצא בכיתה הרלוונטיות, לפני שעה קיבלנו הנחיה להחמיר".

רונית ניר, יו"ר ועד ההורים התייחסה לדרמה בבית הספר: "התחושות מעורבות, יש כאלה שלחוצים יותר, וכאלה שלחוצים פחות. בעיקר עוקבים אחר הוראות משרד הבריאות. אני לא חוששת, זו לא מחלה קשה אבל אנחנו צריכים לשקול בזהירות ולפעול בהתאם להנחיות".

אתמול פרסם משרד הבריאות ש-3 ישראלים נוספים אובחנו כנשאים של הנגיף – 15 ישראלים אובחנו בסך הכל. משרד הבריאות הודיע שהנדבקים החדשים הוכנסו לבידוד ומצבם מוגדר קל. האדם השלישי שאובחן הוא אדם שחזר מביקור באיטליה.

מדוברות משרד הבריאות נמסר כי פרטים מלאים אודות החקירה האפדימיולוגית, כולל מספרי טיסות ומיקומים מדויקים של מקומות בהם היו הנדבקים, יפורסמו עם השלמת החקירה של השלושה.

 

השתתפה בהכנת הידיעה: טל מויסה.