משבר הקורונה והמשבר הפוליטי: הערב (שבת), לאחר שורת ההצהרות וההגבלות שהטיל משרד הבריאות על הציבור, התייצב ראש הממשלה בנימין נתניהו באולפן "חדשות סוף השבוע". נתניהו הזהיר: "בישראל יכולים להגיע לרבבות מתים, אף אחד לא יודע לאן זה יגיע". על המחסור בבדיקות: "ייתכן ונגיע גם ל-20 אלף בדיקות ביום, יש חוסרים אבל הם בשוליים". על המאבק: "בוחן בדיקות דם המוניות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עוד לפני הריאיון וגם לאחריו נתניהו קיים דיונים בשאלה אם יש צורך בהחמרת ההגבלות כדי לצמצם את היציאה מהבתים, בעקבות הפרה חלקית של הנחיות משרד הבריאות - וזאת לאחר התיעודים שפורסמו ב-N12. לפי ההנחיות שעולות הערב לאישור הממשלה, תיאסר הפעלת קניון – מלבד מקום למכירת מזון, בית מרקחת או חנות שמוכרת מוצרי היגיינה. עוד נכתב כי סוגיית הקניונים הפתוחים תיבחן בין מנכ"ל משרד הבריאות לשר הכלכלה.

נתניהו החל בריאיון והתייחס למצבה של ישראל במאבק בקורונה: "זה מתקדם אצלנו בטור גיאומטרי, מספר החולים מכפיל את עצמו כל כמה ימים. שיעור המוות של החולים יכול לנוע בין 2-4 אחוזים. העניין יכול להגיע לרבבות של מתים בישראל. עם זאת, הצלחנו להיות במצב יותר טוב משום שקיבלנו החלטה לסגור את הגבולות. מה שרצינו לעשות קודם זה לבודד ולטפל בחולים. בקבוצה השנייה שאנחנו מטפלים בה זה להציל את הכלכלה שלנו. אני רוצה לשחרר את הבריאים".

נתניהו התייחס למאבק והניסיון לבלום את הנגיף: "בוחן אפשרות לבדיקות דם המוניות. מי שיחלה ויחלים ייצא לרחוב ואז נשיג חיסון עדר. זה עוד בבדיקה".

ראש הממשלה טען בריאיון כי מספר הבדיקות שמבצע משרד הבריאות צפוי לעלות משמעותית בשבועיים הקרובים. "אנחנו נעלה את מספר הבדיקות בהסכמת משרד הבריאות. כבר מחר בבוקר יהיו לנו 3,000 בדיקות, בקרוב נגיע ל-10,000 בדיקות. ייתכן שנגיע גם ל-20,000", אמר. "המטרה הראשונה היא לאתר את החולים ולבודד אותם, הבעיה שאנחנו לא יודעים מה עם החולים האחרים". 

נתניהו הוסיף: "יש תפיסה שאני רוצה לקדם. אם הנגיף תוקף אותך ואתה לא חולה, יכול להיות שאתה מפתח חיסון פנימי. אני רוצה להגיע לבדיקות דם מסיביות בהיקפים המוניים. כך נוכל לבודד את החולים ובמקביל לשחרר את הבריאים חזרה. ככה נשמור על הכלכלה".

נתניהו: כל הפרטים לאחדות סגורים. ממשלה שוויונית, שנה וחצי לי ולגנץ

נתניהו התייחס למגעים לממשלת אחדות: "יש בינינו הסכם סגור, זה דובר בהודעות. למעשה כל הפרטים סגורים. ההצעה היא ממשלה שוויונית של חצי-חצי. אני והוא נכהן כראשי ממשלה ברוטציה, בחלוקה של שנה וחצי. כך יהיו גם מספר השרים. שר המשפטים ייקבע בהסכמה מבחוץ או שר וסגן שר שיתחלפו". נתניהו אף פנה למצלמה במהלך הריאיון וקרא לבני גנץ להצטרף לממשלת אחדות. נתניהו התחייב מול המצלמות: "אפנה את כיסא ראש הממשלה בתום התקופה המוגדרת לרוטציה".

נתניהו המשיך: "דיברנו על 4 תפקידים מרכזיים. הם ביקשו את החוץ והביטחון ושאנחנו נקבל את האוצר ויו"ר הכנסת. הם אמרו את זה כי ברור שראש ממשלה מכהן צריך יו"ר כנסת וצריך גם שר אוצר. אח"כ הם יתחלפו. אין לי מושג למה קשה להם לחתום". עוד תקף את מס' 2 בכחול לבן: "יאיר לפיד מטורלל. ואני קורא לו להצטרף לליברמן ולהורוביץ"

עוד לפני הריאיון הודיע ראש הממשלה: "החלטתי שמרכזי הקניות הפתוחים יישארו פתוחים בשלב זה, והחלטה זו תבחן מחדש בעוד שלושה ימים. חנות שלא תעמוד בהוראות משרד הבריאות תיסגר באמצעות צו. אני מזכיר לכם את ההנחיות: עד 4 אנשים לכל קופה רושמת ושמירה על 2 מטרים בין אדם לאדם".

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט כי מרכזי הקניות הפתוחים יישארו פתוחים בשלב זה, והחלטה זו תיבחן מחדש בעוד שלושה ימים. חנות שלא תעמוד בהוראות משרד הבריאות תיסגר באמצעות צו.====
הוראות משרד הבריאות:

עד 4 אנשים לכל קופה רושמת ושמירה על 2 מטרים בין אדם לאדם.

ראש הממשלה ידון הערב האם יש צורך בהחמרת ההגבלות כדי לצמצם את היציאה מהבתים, בעקבות הפרה חלקית של הנחיות משרד הבריאות.