בית משפט השלום בהרצליה אישר היום (שלישי) את ההסכמה שהושגה בין יאיר נתניהו לבוגרי קרן וקסנר, במסגרת התביעה שהגישו נגדו. בהחלטה נכתב כי "בית המשפט מברך את הצדדים על שהגיעו להסכמה בתיק זה. ניתן בזאת תוקף של פסק דין להסדר הגישור שנחתם בין הצדדים".

על פי ההסכמות שהושגו, נתניהו הבן ימחק שלושה ציוצים מחשבון הטוויטר שלו נגד בוגרי הקרן. באחד הציוצים למשל נכתב: "הצעת חוק שתפתור 97% מהבעיות הקיומיות של ישראל: בוגר קרן וקסנר של הפדופיל, אינו רשאי לקבל שום תפקיד של עובד ציבור, אשר מקבל את משכורתו ממשלם המסים".

בציוץ אחר נכתב: "הכירו את הכת הסודית ששולטת בחיינו. תודה רבה לנציב שירות המדינה דניאל הרשקוביץ, שמסרב בתוקף לגאול אותנו מהכת המטורללת הזאת, למרות שמעולם לא זכתה בשום מכרז ולמרות שיש חשד שהפרה את החוק כאשר נתנה לאהוד ברק 2.5 מיליון דולר בזמן שהתמודד לראשות מפלגת העבודה. מניח שגם אותו הם מחזיקים קצר".

בנוסף להסרת הציוצים, יאיר נתניהו יפרסם הבהרה בחשבון בטוויטר שלו, בנוסח הבא: "במהלך החודשים מרץ-יוני 2020 פרסמתי ברשתות החברתיות פרסומים פוגעניים כלפי בוגרי קרן וקסנר. לאחר שבדקתי את עצמי, אני סבור כי אמירותיי בפרסומים אלה לא היו נכונות, לא ראויות ואני מוצא לנכון להתנצל עליהן. אני הסרתי פרסומים אלה וקורא גם לאחרים שלא לפרסם דברים דומים ולהסיר כל העתק של פרסום שלי".

לפני כמעט שנה, הגישו 75 מבוגרי אוניברסיטת הרווארד במלגת קרן וקסנר תביעה בסך מיליון שקלים נגד יאיר נתניהו, בגין הוצאת לשון הרע. בתביעה נטען כי דבריו של נתניהו הבן הם "ארסיים, שקריים וחסרי כל בסיס", שהובילו לפגיעה בשמם הטוב, באמינותם ובמעמדם המקצועי של התובעים.

מטעם התובעים נמסר: "יאיר נתניהו במשך תקופה פירסם והפיץ שקרים חמורים במהותם, קיצוניים בלשונם, והטיל רפש בעשייתו של כל אחת ואחד מבוגרי התוכנית. מדובר בבכירים בשירות הציבורי שיצאו ללמוד במוסד אקדמי מהטובים בעולם במטרה לחזור ולשרת את הציבור. דברי הדיבה שפורסמו על ידי יאיר נתניהו גרמו לנזק ממשי. ידע כל מי שמפרסם דברי שקר והסתה כלפי משרת ציבור שהוא צפוי להיתבע לדין - יהא זה אדם או ארגון - ויבחן את דבריו בטרם פרסום ולא אחרי הגשת כתב תביעה. לא נהסס להגיש תביעות נוספות כלפי כל מי שימשיך להפיץ אודותינו שקרים".